Od 01.01.2020 Zespół Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu realizuje projekt pn. „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe efektem lepszego rozwoju i zatrudnienia uczniów sandomierskiego ekonomika”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, Poddziałanie 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.

Wartość projektu to: 1 032 829,40 zł

Wysokość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: 977 029,40 zł

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości i możliwości kształcenia zawodowego w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu, ukierunkowanych na poprawę zdolności do przyszłego zatrudnienia 208 uczniów kształcących się na kierunkach Technik logistyk, Technik informatyk, Technik ekonomista, Technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz podniesienie kwalifikacji 8 nauczycieli przedmiotów zawodowych.