SEVILLA IX.2021

GRUPA  II

W dniu 18 września 2021 r. grupa 20 uczniów z kl. III Technikum Logistycznego, Informatycznego, Grafiki i poligrafii cyfrowej oraz  Ekonomicznego wraz z opiekunami wyruszyła w podróż do Hiszpanii. Uczniowie odbywają w Sewilli praktyki zawodowe w ramach projektu: "Sandomierski Ekonomik zdobywa mobilności zawodowe w Hiszpanii". Celem tego projektu jest podniesienie kluczowych kompetencji i umiejętności zgodnych z kształconym zawodem poprzez odbycie stażu w firmach zagranicznych oraz poprawa nauczania i uczenia się w językach obcych.

Oczywiście oprócz praktyk młodzież poznaje kulturę i  zwyczaje panujące w Andaluzji (na przystankach miejskich nie ma rozkładów jazdy, ciepła herbatka jest lekarstwem na przeziębienie, mikrofalówka to najważniejszy sprzęt w kuchni, służy do gotowania, podgrzewania i zaparzania, a typowe hiszpańskie śniadanie to tost z marmoladą lub słodkości).

Sewilla jest przepiękna. W poniedziałek odbyliśmy krótką zorganizowaną wycieczkę po mieście, w trakcie której przewodnik oprowadził nas po najpiękniejszych zabytkach miasta. Zobaczyliśmy: Plac Hiszpański oraz Park Marii Luizy, Starą Fabrykę Cygar, Torre del Oro – Złotą wieżę, Pałac Alcazar i jego ogrody, Katedrę Giralda. Wybraliśmy się na piękny taras widokowy Metropol Parasol Sewilla.

W niedzielę kluczyliśmy wąskimi uliczkami najstarszego miasta w Hiszpanii Kadyksu. Odwiedziliśmy najstarszy Teatr Rzymski, wysłuchaliśmy dzwonu bijącego na Katedrze, a czas wolny spędziliśmy na plaży przy oceanie atlantyckim.

Rozpoczęliśmy również popołudniowe zajęcia z języka hiszpańskiego.

Sewilla wywarła na nas ogromne wrażenie a mieszkańcy fascynują nas swoim optymizmem, życzliwością i spokojem. Nic dziwnego tutaj prawie zawsze świeci słońce.

A w Hiszpanii ciągle świeci słońce!

Dobiegł końca drugi tydzień naszego pobytu w Sevilli. Młodzież znakomicie zaaklimatyzowała się w nowym miejscu. Uczniowie doskonale wywiązują się ze swoich obowiązków związanych z praktykami. Są chwaleni przez swoich pracodawców.

W wolnym czasie korzystając z pięknej, słonecznej pogody spacerujemy wąskimi uliczkami miasta, podziwiamy pokazy tańca flamenco, szlifujemy swoją znajomość języka hiszpańskiego, kosztujemy potrawy regionalne.

Pozdrawiamy całą społeczność szkolną Sandomierskiego Ekonomika!

Sevilla - nasza niezapomniana przygoda

Nasze praktyki w Sevilli dobiegły do końca. Wszyscy otrzymaliśmy certyfikaty i bardzo dobre opinie z zakładów pracy. Wracamy do Polski pięknie opaleni, bogatsi o cudowne wspomnienia, wrażenia i nowe doświadczenia.

Dziękujemy naszej koordynatorce Pani Kasi za opiekę, wyrozumiałość i dobre rady.

Już niedługo kolejne grupy uczniów Naszej Szkoły znowu odwiedzą słoneczną Sevillę.

Ekonomik_zdobywa_Hiszpanie.pdf

Drugi_tydzien_w_Sevilli.pdf