POWER 2017

EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE DLA UCZNIÓW SANDOMIERSKIEGO EKONOMIKA

Czas realizacji projektu: 02.10.2017- 01.10.2019 r.

Projekt realizowany w ramach Projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) współfinansowany  z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest nabycie umiejętności praktycznych w kształconym zawodzie oraz doświadczeń zawodowych w międzynarodowym środowisku pracy.

Celami szczegółowymi są:

- zdobycie praktycznych doświadczeń zawodowych poprzez odbycie praktyki w przedsiębiorstwie zagranicznym,

- podwyższenie znajomości językowych,

- weryfikacja wiedzy teoretycznej i praktycznej nabytej w szkole,

- zdobycie umiejętności praktycznych, które są oczekiwane na lokalnym rynku pracy,

- kształtowanie umiejętności interpersonalnych,

- poznanie i stosowanie zasad BHP,

- organizacja pracy i zarządzanie czasem na wyznaczonym stanowisku.

W ramach projektu przewidujemy wyjazd czterech grup uczniów z dwoma opiekunami do:

- Malagi - 17 uczniów,

- Rimini - 17 uczniów,

- Berlina - 17 uczniów,

- Rimini - 16 uczniów.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Udział w projekcie umożliwi uczestnikom poznanie kultury, historii, zwyczajów Włoch, Hiszpanii i Niemiec a także atrakcji turystycznych Rimini, Malagi i Berlina.

Uczestnicy otrzymają Europass Mobilność oraz certyfikaty potwierdzające odbycie stażu i zajęć przygotowawczych. Dokumenty te to przepustka na europejski rynek pracy niezbędna w dobie globalizacji.

Magdalena Kubiak - koordynator projektu

REGULAMIN_REKRUTACJI_2017.doc