RIMINI 2019

STAŻ ZAGRANICZNY W RIMINI

W dniu 29 kwietnia 2019 roku 16 osobowa grupa pod opieką Teresy Zasadni i Moniki Twardowskiej dotarła do hotelu La Perla w Rimini, tym samym rozpoczynając staż zagraniczny  zorganizowany w ramach projektu „Europejskie kwalifikacje dla uczniów sandomierskiego Ekonomika”.

Celem projektu jest:

-  realizacja stażu w przedsiębiorstwach zagranicznych we Włoszech,

- sprawdzenie w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytej podczas nauki w szkole,

- podniesienie poziomu znajomości języka zawodowego,

- zdobycie nowych umiejętności zawodowych.

W pierwszym  tygodniu młodzież poznała swoje miejsca praktyk oraz zasady w nich obowiązujące. Odbyło się również spotkanie organizacyjne w biurze SISTEMA TURISMO podczas którego uczniowie otrzymali mapy, bilety oraz cenne wskazówki dotyczące zasad poruszania się po miejscowości Rimini.

WYCIECZKA DO SAN MARINO

W dniu 04 maja 2019 roku grupa uczniów biorących udział w stażu zagranicznym uczestniczyła  w programowej wycieczce do Republiki San Marino. Jest to jedno z najmniejszych Państw świata i jedyne takie państwo-miasto we Włoszech. Położone wysoko na wzgórzu Monte Titano słynie z przepięknej starówki, ogromnego zamku i faktu, iż jest najstarszą republiką świata. Jednym z najważniejszych miejsc w San Marino jest Piazza Della Liberta, z którego rozpościera się przepiękny widok na cały region. Kawałek wyżej, około 200 metrów od Piazza Della Liberta znajduje się bazylika. W jej wnętrzach spoczywają relikwie założyciela San Marino. Świątynia została zaprojektowana przez Antonio Serra, bolońskiego architekta w 1826 r. Tuż obok stoi dzwonnica wybudowana w 600 r. n.e. Zauroczeni pięknem  miasteczka i atmosferą tam panującą wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.

WYCIECZKA DO WENECJI

W dniu 11 maja 2019 roku grupa uczniów przebywająca na stażu w Rimini udała się na programową wycieczkę do Wenecji położonej w północnej części Włoch nad Adriatykiem. Wenecja jest stolicą włoskiego regionu Wenecja Euganejska i została uformowana na drewnianych palach, wśród licznych małych bagnistych wysepek na Morzu Adriatyckim, na północy Półwyspu Apenińskiego. Miasto poprzecinane jest 177 kanałami i otoczone Laguną Wenecką (wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO).

Symbolami Wenecji, oprócz gondoli, są zlokalizowane w bliskiej od siebie odległości: Plac Świętego Marka, Dzwonnica, Pałac Dożów, które mieliśmy okazję podziwiać. Również udało nam się zwiedzić w środku Bazylikę św. Marka, która zachwyciła nas swoim bizantyjskim przepychem, wielobarwnymi freskami i mozaikami pokrytymi płatkami złota oraz nieco bajkowym charakterem.

Pełni wrażeń i zachwyceni pięknem tego miasteczka będziemy wracać wspomnieniami do tak malowniczego miejsca.

ZAKOŃCZENIE PRAKTYK W RIMINI

17 maja 2019 r. zakończyły się nasze praktyki zawodowe w Rimini.  Odbyliśmy ostatnie spotkanie  w biurze Sistema Turismo, aby po końcowej ewaluacji otrzymać certyfikaty potwierdzające odbycie stażu w ramach projektu ,,Europejskie kwalifikacje dla uczniów sandomierskiego Ekonomika.” Wszyscy uczniowie zdobyli cenne doświadczenie i pogłębili swoje umiejętności w dziedzinie logistyki, informatyki i ekonomii. Nasi praktykanci zdobywali  kompetencje społeczne przydatne w relacjach ze współpracownikami. W czasie wolnym uczniowie poznawali kulturę i historię Włoch zwiedzając m. in. zabytkową część Rimini, Wenecję oraz San Marino.

Nasz pobyt w Rimini uważamy za udany!

Album fotograficzny_1

Album fotograficzny_2