SEVILLA VI.2021

GRUPA  I

Grupa 20 uczniów z kl. III Technikum Logistycznego, Informatycznego, Graficznego oraz II Technikum Ekonomicznego rozpoczęła staże zawodowe w Hiszpanii. Po długiej, pełnej wrażeń podróży przybyliśmy do Sevilli, która powitała nas pięknym słońcem.

Jesteśmy już po kilku dniach praktyki. Wszyscy trochę się stresowali, ale daliśmy sobie radę ze wszystkim. Hiszpańscy pracodawcy są dla nas bardzo życzliwi i chętnie pomagają nam zaadaptować się w nowym środowisku.

Sewilla jest przepiękna. We wtorek odbyliśmy krótką zorganizowaną wycieczkę po mieście, w trakcie której przewodnik oprowadził nas po najpiękniejszych zabytkach miasta. Zobaczyliśmy Uniwersytet Sewilski, Starą Fabrykę Cygar, Torre del Oro – Złotą wieżę, Pałac Alcazar i jego ogrody, Katedrę Giralda oraz Muzeum Sztuk Pięknych. Spacerowaliśmy również klimatycznymi krętymi, wąskimi uliczkami Starówki.

Rozpoczęliśmy również popołudniowe zajęcia z języka hiszpańskiego.

Jesteśmy pod wrażeniem piękna Sevilli, życzliwości jej mieszkańców i piękna egzotycznej przyrody.  Na pewno będzie to dla nas wspaniała przygoda.

Pierwszy tydzień za nami!  Pozdrawiamy z zalanej słońcem Sevilli!

Uczestnictwo w projekcie to nie tylko praca. Mamy również czas na relaks - zwiedzamy miasto, opalamy się na plaży w Portugalii i spacerujemy klimatycznymi zaułkami miasta, a także próbujemy hiszpańskich tapas. Wszyscy mają dobre humory i starają się skorzystać jak najwięcej z uroków Hiszpanii.

Pozdrawiamy wszystkich uczniów ZSE, naszych nauczycieli, a także wszystkich przyszłych uczniów naszej szkoły!

Nie tylko cieżko pracujemy, ale i miło spędzamy czas

Logistycy pracują w firmach Markaride, BoniaRides, Carrefour Express, Buganvilla, Moda SL. Ekonomiści odbywają praktyki w Educademia S.C, Brico Depot i Centro Educativo NOAVI. Graficy natomiast pracują w Landa Publicidad i Padilla Libros. Informatyk odbywa praktykę w firmie Federacion De Migrantes de la Union Europea.

Wszystkie firmy świadczą usługi profesjonalnie i na wysokim poziomie. Młodzież poznaje środowisko międzynarodowe w swoich branżach oraz zapoznaje się z podstawowymi obowiązkami, związanymi ze swoim zawodem.

Po konsultacjach opiekunów z menadżerami firm nasza młodzież wypada bardzo korzystnie. Mają opinię pracowitych, zdyscyplinowanych i sympatycznych. Jesteśmy z nich dumni.

Lecz praktyki to nie tylko praca. Staramy się korzystać z uroków klimatu Hiszpanii. Spędzamy czas na hiszpańskiej i portugalskiej plaży, zwiedzamy urokliwe zakątki Sevilli i Malagi.

W wolnym czasie dziewczyny buszują po galeriach handlowych, wszyscy próbują hiszpańskich smakołyków w klimatycznych  knajpkach.

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i zapraszamy do obejrzenia naszej relacji. HOLA!!!

Hiszpańskie praktyki w Sevilli dobiegły do końca. Wracamy bogatsi o cudowne wspomnienia, nowe znajomości, doświadczenia i certyfikaty z odbycia stażu.

Dziękujemy naszej koordynatorce Pani Kasi za wyrozumiałość, dobre rady i przepiękny uśmiech którym obdarzyła wszystkich uczestników.

Kolejny wyjazd już we wrześniu. Uczniowie Naszej Szkoły znowu odwiedzą słoneczną Sevillę.

Album fotograficzny

Pierwszy_tydzien_w_Sevilli.pdf