W dniu 5 marca 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu uczestniczyli w Zawodach II stopnia V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej w formie zdalnej do II etapu zakwalifikowali się uczniowie klasy IV Technikum Logistycznego Anna Bulira, Wiktoria Zając i Maciej Przewłocki.
Celem Olimpiady jest:
- zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego,
- upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki,
- poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka.
Uczestnicy w dniu zawodów musieli mieć dostęp do komputera umożliwiającego dostęp do narzędzia MS Teams oraz MS Forms, kamerki i mikrofonu. O godzinie 14.40 uczniowie z nauczycielem musieli dołączyć się do spotkania, została sprawdzona lista obecności uczestników, nauczyciel potwierdzał tożsamość uczniów i o godzinie 15.00 rozpoczęły się Zawody II stopnia. Uczniowie mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru dotyczący zagadnień logistycznych, transportowych i spedycyjnych.
Opiekunami uczniów są nauczyciele przedmiotów logistycznych Magdalena Kubiak i Monika Twardowska.
Zapraszamy młodzież szkół podstawowych wraz z rodzicami do zapoznania się z harmonogramem postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu na rok szkolny 2021/2022.
Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.
SIGG składa się z dwóch odbywających się równocześnie elementów: symulacyjnej gry inwestycyjnej, która prowadzona jest na platformie szkoleniowej, gdzie uczniowie inwestują w akcje największych spółek oraz kursu e-learningowego, obejmującego niezbędną wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. W projekcie biorą udział zespoły 2-4 osobowe pod opieką nauczyciela.
W roku szkolnym 2020/2021 w grze i platformie edukacyjnej z ZSE uczestniczyło 12 zespołów z następujących klas :
W SIGG uczniowie naszej szkoły odznaczyli się dobrymi wynikami i zdobyli wysokie pozycje w rankingu wojewódzkim. W szczególności zespoły:
EKONOMIK 3 – klasa II TE po gimnazjum
EKONOMIK 10 – klasa II TE po podstawówce
EKONOMIK12 – klasa III TE
Na platformie edukacyjnej z SIGG nasza szkoła zajęła 12 miejsce w kraju na 603 szkoły uczestniczące w projekcie, a klasa II TE po gimnazjum uzyskała 24 lokatę na 1856 szkół.
01.03.2021 rozpoczął się II etap SIGG, który potrwa do 01.04.2021 roku. Młodzież będzie inwestowała w kontrakty terminowe. Inwestycje realizowane są w oparciu o środki wirtualne. Jednak transakcje zawierane są na podstawie rzeczywistych ofert kupna i sprzedaży na realnym rynku giełdowym.
23 lutego 2021 roku o godzinie 9:00 w szkołach w całej Polsce odbył się etap okręgowy XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Do etapu zostało zakwalifikowanych 400 uczniów ze 183 szkół.
Zawody II stopnia (okręgowe) naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice:
Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi "Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii."
Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.
Opiekunem naukowym OWE jest Klaudia Gajek.
Dnia 23.02.2021 został rozstrzygnięty szkolny konkurs geograficzny pt. "Relikty i endemity na obszarze Polski".
Wyniki konkursu:
I miejsce - Klaudia Grębowiec, kl. 2TLg,
II miejsce - Karolina Szymczyk, kl. 3TLg,
III miejsce ex aequo - Małgorzata Wudz, kl. 4TL i Anna Bochnacka, kl. 1TG.
Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Kozłowska, kl. 4TL i Maciej Wentykier, kl. 2TIp.
Gratulujemy.
Prosimy o zapoznanie się z uaktualnionym harmonogramem konsultacji dla uczniów ZSE, prowadzonych w formie online:
Zebrania z Rodzicami na platformie Teams odbędą się w następujących terminach:
16 luty 2021 (wtorek) – klasy III godz. 16.30
17 luty 2021 (środa) – klasy II godz. 16.30
18 luty 2021 (czwartek) – klasy I godzina 16.30
Termin złożenia deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2021 roku przez uczniów/słuchaczy/absolwentów upływa 7 lutego 2021 r.
Rozstrzygnięcie postępowania
Dotyczy: realizacji szkoleń zawodowych dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu ,,Nowoczesne szkolnictwo zawodowe efektem lepszego rozwoju i zatrudnienia uczniów sandomierskiego ekonomika" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, Poddziałanie 8.5.1.Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZIU. Projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nr umowy RPSW.08.05.0 1-26-00351/19-00.
Uczniowie klasy III TE i II TLp (ekonomiści) w dniu 20.01.2021 r. uczestniczyli w zdalnych warsztatach „Cyfrowa przedsiębiorczość”. Były to warsztaty z nowego cyklu edukacyjnego przygotowanego przez Centralny Dom Technologii we współpracy z Allegro. Ich celem było przygotowanie młodych ludzi do poruszania się w świecie e-commerce. Podczas zajęć odbył się trening nabytych umiejętności w formie realizacji konkretnych zadań. Uczestnicy, pracując w grupach, stali się przedsiębiorcami, którzy mieli za zadanie przygotować strategię sprzedaży na podstawie gotowych danych i podjąć konkretne biznesowe decyzje.
Koordynator projektu - Małgorzata Krasoń
Komunikat dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu w związku z wprowadzeniem nowych wytycznych dotyczących czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
1. Od dnia 18 stycznia 2021 roku ogranicza się funkcjonowanie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu ( dotyczy prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych).
2. Wprowadza się następujące ograniczenia:
3. Wszyscy nauczyciele i uczniowie realizują zajęcia według dotychczasowego planu zajęć lekcji (wyjątek mogą stanowić uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego). Ze względu na organizację zajęć praktycznych po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców dopuszcza się modyfikację planu zajęć w wybranych klasach.
4. Jednostka lekcyjna trwa 45 minut, przerwy zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
5. Wszelkie zmiany dokonywane w planie zajęć będą na bieżąco umieszczane w e-dzienniku tak jak dotychczas.
6. Podstawowym narzędziem wykorzystywanym przy prowadzeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w formie zdalnej jest Microsoft Teams.
Zajęcia przy użyciu Microsoft Teams odbywają się zamiennie tygodniami począwszy od 18.01.2021r do 22.01.2021r. od godziny 7.10 do 11.45 asynchronicznie, od 11.55 do 16.20 przy użyciu Microsoft Teams, kolejny tydzień w sposób odwrotny.
Zajęcia które odbywają się przy użyciu dowolnych metod ustalonych przez nauczyciela przedmiotu wraz z danym oddziałem klasowym; asynchronicznie; nauczyciel udostępnia materiały i w czasie rzeczywistym zajęć pozostaje do dyspozycji ucznia. Uczeń jest zobowiązany podczas danej lekcji odebrać wiadomość od nauczyciela, zapoznać się z przekazanym materiałem, w razie wątpliwości analizuje z nauczycielem udostępniony temat. Nauczyciel po 40 minutach lekcji sprawdza obecność ucznia. Podstawą obecności jest odebranie wiadomości przez ucznia.
7. Podstawowym narzędziem komunikacji ( dyrekcja, nauczyciele, rodzice, uczniowie) pozostaje e-dziennik.
8. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów osobą pierwszego kontaktu pozostaje wychowawca klasy.
9. Dyrektor szkoły po uzyskaniu pisemnej informacji ( przez e-dziennik) od nauczyciela wyraża zgodę na prowadzanie przez nauczyciela zajęć z uczniami z własnych gospodarstw domowych pod warunkiem deklaracji nauczyciela, że posiada niezbędne pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z nauczanego przedmiotu. Nauczyciel, który nie posiada odpowiednich pomocy do prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami zajęcia prowadzi w sposób zdalny ze szkoły.
10. Dyrektor szkoły po uzyskaniu informacji od rodziców lub pełnoletnich uczniów którzy, ze względu na swoją niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, organizuje nauczanie stacjonarne lub zdalne na terenie szkoły. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują do pracy z w/w uczniami szkolne środki dydaktyczne.
11. W razie potrzeby dyrektor szkoły organizuje dla uczniów pomoc psychologiczno-pedagogiczną.
12. W szkole pełnią stacjonarnie dyżury: pedagog, psycholog , nauczyciel bibliotekarz.
13. Sprawy administracyjne (dyrektor, wicedyrektor, sekretariat, kadry, księgowość, obsługa szkoły) załatwiane są na bieżąco w sposób zarówno stacjonarny jak i zdalny w zależności od możliwości szkoły i potrzeby zainteresowanego.
14. W czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkole ogranicza się do minimum przebywanie osób trzecich na terenie szkoły zgodnie z przyjętymi dotychczas procedurami.
15. Dyrektor szkoły zapoznaje rodziców /opiekunów prawnych uczniów którzy uczą się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość „Informację o prowadzeniu nauki zdalnej w świetle RODO”. Informacja znajduje się na stronie internetowej szkoły; https://ekonomik.edupage.org/ w zakładce RODO_zdalne_nauczanie.pdf
16. Nauczyciele zapoznali się z informacjami „Zasady bezpiecznego prowadzenia lekcji on-line” oraz „Zasady bezpiecznego korzystania z poczty e-mail”, które zostały udostępnione w pokoju nauczycielskim na tablicy ogłoszeń.
Iwona Korona-Smardz
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej. XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej (etap I) odbyła się na terenie całego kraju 11 grudnia 2020 r. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi "Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii."
Zawody I stopnia (szkolne) miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
- trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru (60 pkt),
- zadania z podstaw ekonomii (15 pkt)
- pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXIV OWE (25 pkt).
Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.
Z ZSE w etapie szkolnym wzięło udział 14 uczniów z klas: IV TE – 5 uczniów, III TE – 7 uczniów, II TE – 2 uczniów.
Do etapu okręgowego zakwalifikowało się z całego województwa tylko 15 osób, z tego 4 uczniów będzie reprezentowała nasza szkoła.
Uczniowie, którzy przeszli pierwszy etap olimpiady to:
Zawody II stopnia (okręgowe) XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się w drugiej połowie lutego 2021r.
Opiekunem naukowym OWE jest Klaudia Gajek.
V Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych
pod tytułem Hierarchiczny ustrój Kościoła
organizowany przez Studencko-Doktoranckie Koło NaukowePrawa Kanonicznego Regula Iuris, Warszawa UKSW 2020/21, prowadzony jest pod patronatem Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.
Konkurs ma charakter naukowy i jest Konkursem wiedzy. Celem jego jest poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu prawa kanonicznego; zachęcenie do lektury dokumentów Kościoła katolickiego; formowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozwijania wiedzy; stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom warunków twórczej pracy z młodzieżą.
Etap szkolny Konkursu odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych 22 grudnia 2020 r. W konkursie za pośrednictwem platformy online wzięli udział uczniowie: Klaudia Grębowiec z klasy 2 log i Igor Stachula z klasy 2INp. Klaudia i Igor brali udział także w ubiegłorocznym Konkursie. Gratulujemy im odwagi i twórczego przecierania szlaku dla innych uczniów.
Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikował się: Igor Stachula.
Etap finałowy odbędzie się 13 kwietnia 2021 r. w gmachu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Nagrody w Konkursie stanowią indeksy na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy etapu ogólnopolskiego uzyskują tytuł finalisty Konkursu oraz otrzymują dyplom Finalisty.
W Konkursie zaproponowano lektury:
Co daje znajomość takiego materiału?
Na pewno odpowiedź na pytania o hierarchiczny ustrój Kościoła.
Co na temat Konkursu powiedzieli nasi uczestnicy?
Klaudia: „Osobiście, konkurs bardzo mi się podobał. Pozwalał na sprawdzenie swojej wiedzy. Cały test był bardzo szczególowy. Sprawdzał opanowanie materiału dotyczącego hierarchii w Kościele oraz własną wiedzę uczestnika. Składał się z pytań zamkniętych. Czas rozwiązania testu wynosił 35 minut.”.
Igor: „Test nie był bardzo trudny, większość pytań z samego Kodeksu Prawa Kanonicznego. Pytania zamknięte z jedną poprawną odpowiedzią (mam je wszystkie zapisane)”😊
Uniwersytecka Komisja Konkursowa udostępniła test z etapu szkolnego. Zachęcamy zatem chętnych, do zmierzenia się z pytaniami konkursowymi dotyczącymi ustroju Kościoła łacińskiego i wyrobienia sobie własnej oceny trudności zadania.
Link do testu: https://drive.google.com/file/d/10L7EcixpWZSuTcm22FpiSW8bGJVMvL_E/view?usp=sharing
Za organizację Konkursu w szkole odpowiadała Siostra Elżbieta Gajowiak.
Drodzy Uczniowie klas 3 oraz 4 Technikum, zdający Egzamin Zawodowy ZIMA 2021:
Na egzamin pisemny (12.01.2021) proszę stawić się w maseczkach i rękawiczkach, z dowodem osobistym i dopuszczonymi przyborami przez OKE wg zdawanych kwalifikacji podanych w harmonogramie na stronie szkolnej w zakładce: Matura i Egzamin Zawodowy.
Uczniowie klas Technikum zdający kwalifikacje:
- AU.35, AU.22 oraz AU.54 – zgłaszają się przed salą nr 5 o godz. 9.30;
- AU.36 oraz A.36 – zgłaszają się przed głównym wejściem na Aulę Szkolną o godz. 11.10;
- AU.32 oraz AU.55 – zgłaszają się przed głównym wejściem na Aulę Szkolną o godz. 11.30;
- EE.09 oraz E.14 - zgłaszają się przed głównym wejściem na Aulę Szkolną o godz. 13.20.
Na egzamin praktyczny proszę stawić się w maseczkach i rękawiczkach, z dowodem osobistym i dopuszczonymi przyborami godzinę przed rozpoczęciem egzaminu, wg harmonogramu umieszczonego na stronie szkoły.
Uczniowie klas 4: Technikum Informatycznego, Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej - szczegółowe informacje dotyczące podziału na zmiany oraz przydziału do sal egzaminacyjnych zostały przesłane przez E-dziennik.
Życzymy powodzenia.