Nawigacja

Technikum Szkoła Branżowa I Stopnia Nowe kierunki

Technikum

TECHNIK EKONOMISTA  (symbol zawodu 331403)

Z INNOWACJĄ BIZNES ELEKTRONICZNY

 

EKONOMIK_-_SZKOLA_PRZYSZLOSCI

 

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU:

Technik ekonomista to zawód poszukiwany i dający szerokie możliwości zawodowe.  Ekonomiści są osobami cenionymi na rynku pracy, ponieważ posiadają umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów występujących we współczesnych przedsiębiorstwach.

Kandydat gimnazjum i szkoły podstawowej chcący kontynuować naukę w zawodzie technika ekonomisty powinien interesować się ekonomią, prawem, informatyką oraz posiadać zdolności organizacyjne do systematycznej planowej pracy i przetwarzania danych.

Absolwent technikum ekonomicznego będzie przygotowany do wykonywania następujących czynności:

•    Planowania i prowadzenia działalności gospodarczej,

•    Obliczania podatków,

•    Prowadzenia spraw kadrowo – płacowych,

•    Sporządzania planów, analiz i sprawozdań,

•    Dokumentowania i ewidencjonowania operacji gospodarczych,

•   Wykonywania podstawowych czynności biurowych przy wykorzystaniu sprzętu biurowego,  m.in.: fax, komputer, kserokopiarka, itp.

 Program nauczania obejmuje przedmioty  ogólnokształcące oraz  przedmioty ekonomiczne teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem komputera.

Przedmioty zawodowe w kształceniu  teoretycznym :

podstawy ekonomii , statystyka, elementy prawa,  praca biurowa, gospodarowanie zasobami majątkowymi, sprzedaż krajowa i zagraniczna, kadry i płace, rozliczenia finansowe jednostki organizacyjnej, język obcy zawodowy.

Przedmioty zawodowe w kształceniu praktycznym:

techniki komputerowe w pracy biurowej, komunikacja społeczna  i organizowanie pracy zespołu, systemy komputerowe w sprzedaży i gospodarce zasobami majątkowymi, planowanie przedsięwzięć , systemy komputerowe w dokumentacji kadrowo-płacowej, systemy komputerowe w rozliczeniach finansowych .

 

KWALIFIKACJE:

W trakcie nauczania uczniowie mają możliwość zdobycia  dwóch kwalifikacji:

PODBUDOWA PROGRAMOWA: SZKOŁA PODSTAWOWA  I GIMNAZJUM

EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej,

EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

 

MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

Technik ekonomista może pracować w instytucjach związanych

z bankowością, podatkami, ubezpieczeniami. Może być zatrudniony:

  • w urzędach administracji państwowej i samorządowej,
  • w bankach,
  • w urzędach skarbowych,
  • w instytucjach ubezpieczeniowych,
  • w jednostkach samorządu terytorialnego,
  • w agencjach celnych,
  • na średnich szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwach produkcyjnych,  handlowych,  usługowych.

 

STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH:

Czteroletni  i pięcioletni okres nauki kończy się egzaminem maturalnym i egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Uczeń po zdaniu egzaminów otrzymuje świadectwo maturalne oraz dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie technik ekonomista.

Absolwent po zdaniu matury może podjąć dalszą naukę na uczelni wyższej m.in. na kierunkach:

  • Ekonomia,
  • Finanse i rachunkowość,
  • Bankowość,
  • Analityka gospodarcza,
  • Marketing i  zarządzanie,
  • Doradztwo podatkowe,
  • Psychologia w biznesie.

 

 INNOWACJA BIZNES ELEKTRONICZNY

W celu rozszerzenia i uatrakcyjnienia podstawy programowej będą odbywać się  innowacyjne zajęcia z biznesu elektronicznego. Ogólnym założeniem tych zajęć  będzie nabycie wiedzy i  umiejętności niezbędnych do prowadzenia biznesu w Internecie.

Program nauczania obejmuje następujące działy:

  • cele, modele i strategie biznesu elektronicznego,
  • prowadzenie sklepu internetowego,
  • korzystanie z platform aukcyjnych i innych kanałów e-sprzedaży,
  • świadczenie usług online,
  • skuteczny e-marketing,
  • komunikacja z e-klientem,
  • obsługa transakcji i logistyka e-sprzedaży,
  • techniki zwiększenie efektywności sprzedaży,
  • e-biznes a prawo.

 

 

TECHNIK INFORMATYK  (symbol zawodu 351203)

 

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU:

Technik informatyk to jeden z najpopularniejszych obecnie kierunków kształcenia. Celem kształcenia w tym zawodzie jest przygotowanie uczniów do wykonywania przyszłej pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Zajmuje  się  nowymi  technologiami  w  zakresie  zasad  gromadzenia,  przekazu i przetwarzania  informacji. Do najważniejszych  zadań informatyka  należy:  umiejętność tworzenia  oprogramowania  i  znajomość  specjalistycznego języka, zarządzanie danymi i przekazywanie ich, szyfrowanie, administrowanie systemów komputerowych, projektowanie,  tworzenie  i  zarządzanie stronami  WWW  oraz  znajomość  teoretyczna  i  praktyczna sprzętu komputerowego, jego składanie i usuwanie ewentualnych usterek.

Zawód ten zyskał duże znaczenie wraz z upowszechnieniem się komputerów oraz rozwojem Internetu, kiedy to informatyka stała się ważnym elementem rozwoju przemysłu czy handlu, wspomaga skuteczne zarządzanie firmą, wspiera medycynę, edukację, komunikację i wielu innych dziedzin. Ponieważ jest to jedna z najszybciej rozwijających się branż, powstało wiele specjalizacji  między  innymi  programista,  administrator  sieci  komputerowych,  projektant stron internetowych.

 

KWALIFIKACJE:

Podejmując naukę, w zawodzie technik informatyk uczniowie uzyskują kolejno dwie kwalifikacje:

INF.02  Administracja i eksploatacja systemów  komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych,

INF.03 Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

Absolwent technikum informatycznego posiada następujące umiejętności: montuje, modernizuje i konfiguruje komputery osobiste, rozróżnia parametry sprzętu komputerowego, instaluje i konfiguruje systemy operacyjne, rozróżnia rodzaje oprogramowania i dobiera oprogramowanie użytkowe do określonych zadań, konfiguruje urządzenia peryferyjne i dokonuje ich konserwacji, stosuje zabezpieczenia sprzętu komputerowego i  systemów operacyjnych, lokalizuje i usuwa uszkodzenia sprzętowe podzespołów komputera, lokalizuje i naprawia usterki systemu operacyjnego, odzyskuje dane, wykonuje projekt lokalnej sieci komputerowej, konfiguruje urządzenia sieciowe, monitoruje działanie sieci LAN, wykorzystuje języki programowania do tworzenia aplikacji internetowych, projektuje struktury witryn internetowych i wykonuje ich projekty graficzne, tworzy bazy danych i administruje nimi, korzysta z publikacji elektronicznych.

 

MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

Po ukończeniu kształcenia absolwent technikum informatycznego może podjąć pracę w:

  • Ośrodkach obliczeniowych,
  • firmach zajmujących się tworzeniem i eksploatacją oprogramowania komputerowego,
  • firmach zajmujących się tworzeniem i administracją stron internetowych,
  • punktach serwisowych,
  • firmach administrujących sieci komputerowe,
  • działach obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa,
  • sklepach komputerowych,
  • może także prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych.

 

STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH:

W  obecnych  realiach,    wiedza  i  umiejętności  praktyczne  mają  ogromne  znaczenie. Pracodawcy  wymagają  również  wykształcenia  kierunkowego.  Dlatego, by  zdobyć  wyższe kwalifikacje warto podjąć dalszą edukację. Informatykę można studiować na politechnikach, uniwersytetach i innych uczelniach  wyższych.  W  czasie  studiów  można  zdobyć  tytuł  licencjata, inżyniera czy magistra informatyki. Ukończenie studiów to tak naprawdę nie koniec edukacji informatyka. Bardzo ważne są bowiem jego umiejętności, zdolność szybkiego uczenia się i wdrażania nowych zastosowań w codziennej pracy. Każdy informatyk musi przygotować się na  konieczność  uczestniczenia w szkoleniach  i  kursach  dokształcających,  które  są nieodzownym elementem tej pracy.

 

 

TECHNIK LOGISTYK  (symbol zawodu 333107)

 

 

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU:

 

Logistyka jest pojęciem obejmującym organizację, planowanie, kontrolę i realizację przepływu towarów od ich wytworzenia i nabycia, przez produkcję i dystrybucję aż do finalnego odbiorcy; jej celem jest zaspokojenie wymagań rynku, przy minimalnych kosztach i przy minimalnym zaangażowaniu kapitału.

 

Technik logistyk planuje, organizuje, kieruje i kontroluje przemieszczanie towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w celu optymalizacji korzyści  wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany. Dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas. Optymalizuje koszty dostawy towarów. Dokonuje wyboru procedury zakupów i analizuje ich stan. Obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując do tego systemy informatyczne. Wymagania kierowane względem logistyka to przede wszystkim znajomość języka obcego (angielski, niemiecki, rosyjski, francuski) i dobra obsługa komputera. Istotne w tym zawodzie są zdolności negocjacyjne i planistyczne, dobra organizacja pracy, dokładność, umiejętność pracy pod presją czasu i dużej odpowiedzialności. Logistyk powinien cechować się umiejętnością analitycznego myślenia i bardzo dobrą znajomością gospodarki. Wymagana jest znajomość rynku usług logistycznych i transportowych.

 

 

KWALIFIKACJE:

 

Aby uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, uczeń musi zdać w toku nauki egzaminy potwierdzające dwie  następujące kwalifikacje, wskazane przez nową podstawę programową:

 

SPL.01 Obsługa magazynów,

SPL.04 Organizacja transportu.

 

MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

 

Działalność logistyczna jest realizowana w każdym przedsiębiorstwie. Jej rozwój w ostatnich latach jest bardzo dynamiczny. To sprawia, że zawód technika logistyki jest coraz bardziej poszukiwany. Zawód ten wybierają zarówno osoby młode, które dopiero przygotowują się do pierwszej pracy, oraz osoby starsze, które poszukują atrakcyjnej pracy.

 

Technik logistyk może być zatrudniony w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych, w komunikacji miejskiej, dystrybucji towarów. Logistyk może pracować m.in. w charakterze specjalisty ds. sprzedaży i prognozowania popytu, specjalisty ds. gospodarki magazynowej, specjalisty ds. planowania produkcji oraz specjalisty ds. transportu z wykorzystaniem różnych gałęzi transportu Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków należą przede wszystkim przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w spedycji krajowej i międzynarodowej.

 

 

STUDIA LOGISTYCZNE:

 

Logistyka należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się nauk o zarządzaniu. Jest dziedziną interdyscyplinarną, ściśle związaną z marketingiem i zarządzaniem strategicznym. Dynamicznie rośnie rola usług logistycznych, których struktura musi podążać za potrzebami przedsiębiorstw realizujących operacje międzynarodowe. Uczelnie oferujące studia na kierunku Logistyka przygotowują swoich absolwentów do pracy w firmach, które zajmują się przepływem towarów. Studia takie obejmują szeroki zakres wiedzy  w zakresie planowania i kontrolowania przepływu surowców i produktów.

 

Możliwości, jakie stwarza współpraca między firmami, zarówno o charakterze lokalnym jak i międzynarodowym, stawia wymagania także uczelniom, aby kształciły przyszłych specjalistów w zakresie planowania i realizacji procesów transportowych i logistycznych.

 

Student logistyki poznaje bardzo wiele różnych dziedzin związanych z gospodarką. Musi znać podstawy ekonomii, polityki walutowej, administracji i prawa, zwłaszcza międzynarodowego. Obok tego musi rozwijać swoje kompetencje w zakresie obsługi, nieraz bardzo skomplikowanych, systemów informatycznych niezbędnych do planowania i realizacji procesów logistycznych.

 

Kierunki logistyczne:

- Inżynieria transportu i logistyki,

- Logistyka,

- Logistyka i administrowanie w mediach,

- Logistyka międzynarodowa,

- Technologie informatyczne w logistyce,

- Transport.

 

 

 

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ (symbol zawodu 311943)

 

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU:
           

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej  przygotowuje i opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne o charakterze informacyjnym i reklamowym. Dobiera procesy i ustala parametry drukowania w różnych technikach drukarskich, zajmuje się eksploatacją cyfrowych maszyn  i urządzeń drukujących. Wykonuje między innymi komputerowe łamanie tekstu, koryguje kolory w plikach graficznych i dopasowuje wymiary dostarczonych materiałów w taki sposób, żeby podczas drukowania uzyskać pożądany efekt. Wykonuje on także oraz publikuje w Internecie wszelkiego rodzaju projekty multimedialne z wykorzystaniem właściwego oprogramowania.

Efektem pracy technika mogą być m.in.: książka, gazeta, czasopismo, prospekt, ulotka, plakat, opakowania i etykiety produktów, reklamy w prasie, a także reklamy wielkoformatowe tzw. billboardy. Nowością programową jest projektowanie e-booków oraz drukowanie 3D. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej obsługuje różnego rodzaju programy graficzne oraz typowe programy do składu komputerowego. Z dostarczonych materiałów w postaci tekstu, wykresów, fotografii, tabel wykonuje za pomocą sprzętu komputerowego obróbkę materiałów graficznych i tekstu, korektę kolorów, formatowanie tekstu i grafiki, rozmieszczenie tekstu i grafiki na arkuszu drukarskim.

 

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd ulotek, prospektów, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

 

KWALIFIKACJE:

Nauka w naszej szkole umożliwia:

  • zdobycie tytułu technika grafiki i poligrafii cyfrowej;
  • uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:

PGF.04  Przygotowanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych,

PGF.05  Drukowanie cyfrowe i obróbka druków.

  • przystąpienie do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu kontynuowanie nauki na studiach.

 Po ukończeniu nauki absolwent będzie mógł z powodzeniem:

  • posługiwać się terminologią zawodową, dokumentacją techniczną i technologiczną,
  • przygotowywać materiały poligraficzne do procesu drukowania, organizując i nadzorując proces technologiczny,
  • projektować proces wytwarzania produktów poligraficznych w środowisku cyfrowym, realizować cyfrowe procesy graficzne,
  • obsługiwać cyfrowe urządzenia wejścia i wyjścia, np. plotery, obsługiwać oprogramowanie oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe, drukować cyfrowo,
  • zabezpieczać prawidłowe działanie systemów i urządzeń,
  • stosować techniki komputerowe w realizacji zadań zawodowych, w tym wykonywać projekty multimedialne w różnych programach graficznych,
  • posługiwać się językiem angielskim na poziomie wspomagającym wykonywanie zadań zawodowych.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA:
 

Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej  może podejmować pracę w:

  • agencjach reklamowych;
  • studiach graficznych;
  • wydawnictwach;
  • firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw;
  • instytucjach badawczych przy dokumentacji badań;
  • własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej;
  • drukarniach.

 

STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH:

Absolwenci będą mogli kontynuować naukę na wszelkich typach uczelni Wyższych. Poniższe przykłady uczelni  świadczą, że możliwe jest podjęcie nauki zarówno na uczelni politechnicznej jak i w akademii sztuk pięknych:

  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie;
  • Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie;
  • Politechnika Warszawska - Wydział inżynierii produkcji;
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi;
  • Politechnika Wrocławska - Wydział Architektury;
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy;
  • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

 

 

TECHNIK PROGRAMISTA  (symbol zawodu 351406)

 

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU:

Programista to osoba, która tworzy programy komputerowe w specjalistycznym języku programowania i wprowadza je do użytku. Technik programista to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych i opłacanych zawodów na rynku pracy. Uczniowie kształcący się w tym zawodzie zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.

KWALIFIKACJE:

W trakcie nauczania uczniowie mają możliwość zdobycia kwalifikacji:

INF.03 Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

  • tworzenie i administracja stronami WWW;
  • tworzenie, administracja i użytkowanie relacyjnych baz danych;
  • programowanie aplikacji internetowych;
  • tworzenie i administracja systemami zarządzania treścią.

 

INF.04 Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji

  • projektowanie, programowanie i testowanie zaawansowanych aplikacji webowych;
  • projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji desktopowych;
  • projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji mobilnych.

 

Według analizy rynku pracy informatycy najczęściej  posługują  się  językami  programowania  takimi  jak:  SQL,  HTML,  CSS  i  PHP.  Wśród  narzędzi bazodanowych prym wiodą MSSQL, Oracle iMySQL. Według danych dotyczących kompetencji programistów, najwięcej z nich zajmuje się administracją sieci LAN (31%) a nieco mniej szeroko rozumianą obsługą usług serwera http (30%).Natomiast dane dotyczące ofert pracy jasno określają obszary zainteresowania pracodawców. 41% ofert pracy dotyczy programistów (w dużej części aplikacji internetowych), 20% administratorów sieci a 16% instalatorów i serwisantów systemów komputerowych.

MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

Według Raportu No Fluff Jobs Rynek pracy IT w 2018 roku w branży IT wciąż brakuje ok. 50 tys. doświadczonych specjalistów. Rośnie więc zarówno popyt na programistów, jak i ich zarobki. Dynamika wzrostu jest zależna od używanej technologii, doświadczenia i miejsca zamieszkania. Na najwyższe zarobki w 2018 roku mogli liczyć Scala Developerzy. Średnia wysokość wynagrodzenia oscylowała tu wokół 13 tys. zł brutto. To o 4 proc. więcej niż w poprzednim roku. 12,5 tys. zł dostawali specjaliści języka Java, Angular i Pyton. W ich przypadku pensje wzrosły o 6-10 proc. Z kolei największe, bo 12-procentowe podwyżki zanotowali PHP Developerzy. W 2017 roku zarabiali średnio 8,5 tys. zł, w 2018 roku – 9,5 tys. zł. Najwyższe zarobki odnotowano w największych miastach: w Warszawie średnie wynagrodzenie specjalistów IT wynosiło w 2018 r. 13 tys. zł, w Krakowie i Trójmieście 12 tys. zł, a we Wrocławiu 11,5 tys. zł.

 

STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH:

Zdobycie wykształcenia w zawodzie technik programista umożliwi absolwentom kontynuację nauki na wyższych szkołach technicznych lub uniwersytetach, a także podjęcie pracy w zdobytym zawodzie lub poprzez samozatrudnienie.     

 

 

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW ( SYMBOL ZAWODU 343105)

 

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU:

Technik fotografii i multimediów organizuje i prowadzi prace związane z rejestracją, obróbką i wizualizacją obrazu oraz realizacją projektów graficznych i multimedialnych. To zawód dla ludzi z pasją, rozwijający kreatywne spojrzenie na otaczający nas świat. Jeśli lubisz fotografować, edytować zdjęcia i tworzyć prezentacje multimedialne – z nami zyskasz zawód z przyszłością! W trakcie zajęć, w naszej szkole, poznasz budowę i obsługę sprzętu fotograficznego, budowę lamp studyjnych oraz innych urządzeń wykorzystywanych w pracy fotografa.

Ucząc się tego zawodu  będziesz miał możliwość: zrozumieć techniczne aspekty dotyczące szeroko pojętej fotografii analogowej jak i cyfrowej, poznać praktyczne zagadnienia związane z pracą w studio fotograficznym i plenerze, nauczyć się metod korekty zdjęć i montażu fotograficznego, opanować obsługę sprzętu fotograficznego i filmowego oraz poznać jego budowę i zasady funkcjonowania. W naszych pracowniach komputerowych nauczysz się cyfrowej obróbki zdjęć,  projektowania grafiki, animacji, montażu filmu itp. Zapoznasz się z  cenionymi na rynku pracy programami do grafiki i multimediów, takimi jak: Photoshop, Ilustrator, Corel czy Flash. Poznasz tajniki skutecznej reklamy oraz  zasady budowania wizerunku osób i firm.

 

Przedmioty zawodowe w kształceniu  teoretycznym:
Estetyka i historia fotografii, teoria obrazu fotograficznego, urządzenia fototechniczne, cyfrowe technologie multimedialne,  rysunek techniczny, kompozycja obrazu, prowadzenie działalności gospodarczej w fotografii, BHP, język angielski zawodowy.

Przedmioty zawodowe w kształceniu praktycznym:
techniki fotograficzne, cyfrowa obróbka obrazu, przygotowanie materiałów cyfrowych, projekty multimedialne,  technologie internetowe, praktyki zawodowe w zakładach pracy.

KWALIFIKACJE:

Szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego dwie kwalifikacji w zawodzie:

Kwalifikacja 1:

AUD.02. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu

Kwalifikacja 2:

AUD.05. Realizacja projektów graficznych i multimedialnych

 

MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

  • wydawnictwa i drukarnie,
  • stacje telewizyjne,  wytwórnie filmowe, radio, gazety,
  • moda, branża ślubna,
  • laboratoria kryminalistyczne policji,
  • laboratoria archeologiczne, naukowe, medyczne,
  • studia i laboratoria fotograficzne,
  • agencje reklamowe,
  • firmy świadczące usługi w zakresie wideofilmowania,
  • sklepy internetowe,
  • przemysł fotooptyczny i optyczny.

 

STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH:

Pięcioletni okres nauki kończy się egzaminem maturalnym i egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Uczeń po zdaniu egzaminów otrzymuje świadectwo maturalne oraz dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie technik fotografii i multimediów. Możesz podejmować dalsze studia na uniwersyteckie, politechniczne czy na akademiach sztuk pięknych.

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia:

Wykorzystując nowoczesne technologie  i pomoce dydaktyczne, które oferuje Ci nasza szkoła nauczysz się:

  • cyfrowej obróbki zdjęć,  projektowania grafiki, animacji, montażu filmu itp.,
  • zapoznasz się z  cenionymi na rynku pracy programami do grafiki i multimediów, takimi jak: Photoshop, Corel Ilustrator czy Flash,
  • poznasz tajniki skutecznej reklamy oraz  zasady budowania wizerunku osób i firm.

Ponadto…
Uczniowie uczestniczą w plenerach,  wystawach i warsztatach fotograficznych,  uczestniczą  w projektach unijnych, spotykają się z pracodawcami  i uczą się obsługi drona.
 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Ekonomicznych im.Eugeniusza Kwiatkowskiego
    ul. Żeromskiego 8
    27-600 Sandomierz
  • 15 832 35 41

Galeria zdjęć