Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. By zwiększyć szansę na wyleczenie chorych, w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu 22 października 2019 r. zorganizowano akcję rejestracji do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w ramach projektu # KOMÓRKOMANIA.
#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych.
To pierwsza próba podjęcia tego rodzaju akcji przez Zespół Szkół Ekonomicznych, ale na pewno nie ostatnia. W ramach akcji odbyły się spotkania informacyjne dla klas trzecich i czwartych, na które złożyły się prelekcje na temat przeszczepu szpiku kostnego oraz możliwość rejestracji potencjalnych dawców. Akcja rejestracji potencjalnych Dawców odbyła się w ramach współpracy z Fundacją DKMS. Z ochotą włączyliśmy się w tę piękną inicjatywę, która pozwala podarować szanse na nowe życie osobom chorym na nowotwory krwi.
Wolontariuszami akcji zostali uczniowie klasy IV Technikum Logistycznego: Karolina Baumel, Monika Drab, Agnieszka Dybus, Anna Godek, Michał Kordyka, Karolina Majchrowska, Anna Melashchenko, Natalia Niezgoda, Kacper Piątkowski oraz Sandra Pyszczek, którzy zajęli się promocją akcji na terenie szkoły, organizacją rejestracji, a następnie przez 5 godzin udzielali informacji, pomagali dopełnić formalności podczas rejestracji. Poprzez takie wydarzenia uczymy młodzież empatii i wrażliwości na innych.
Rejestracja do bazy potencjalnych dawców była prosta. Wystarczyło wypełnić odpowiedni formularz, dotyczący ogólnego stanu zdrowia i pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą podręcznego zestawu. Aby zostać dawcą szpiku, można też odwiedzić stronę www.dkms.pl i postępować zgodnie z zamieszczonymi tam wskazówkami.
Wśród uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli szkoły w czasie rejestracji 43 osoby wyraziły swoją gotowość do znalezienia się w bazie danych fundacji DKMS. Być może ktoś z nich podaruje osobie czekającej na przeszczep szpiku, szansę na nowe życie. Podczas akcji chętne osoby składały środki finansowe. Koszt przebadania jednego Dawcy szpiku to 180 zł, ale każda nawet mała darowizna jest ważna i potrzebna.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wyrazili swoją chęć pomocy poprzez rejestrację do Bazy Dawców Komórek Macierzystych. Dziękuję również wolontariuszom, którzy pomogli przeprowadzić wszystkie zaplanowane na Dzień Dawcy Szpiku Kostnego działania.
Wszystkie osoby wykazały się wielką odwagą i jeszcze większym sercem! Dziękuję za udział!
Inicjator i koordynator akcji - Anna Wódz
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA organizuje Dzień Dawcy Szpiku.
#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych.
Miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 8
Data: 22 października 2019 r.
Godzina: 9.00 – 14.00
Wiek: 18 – 55 lat
Zabierz ze sobą dokument z numerem PESEL.
Dzień Dawcy Szpiku odbywa się ramach współpracy szkoły z Fundacją DKMS i akcji #KOMÓRKOMANIA.
Koordynator akcji Anna Wódz
W dniach 3-4 października 2019 roku młodzież z naszej szkoły z klas III LO, II technikum informatycznego, I technikum ekonomicznego wzięło udział w wycieczce Oświęcim-Kraków. Opiekunkami były Arleta Dąda -Róg, Karolina Gawłowicz, Edyta Ufnal-Styczeń, Katarzyna Kowalska.
Uczniowie pierwszego dnia zwiedzili muzeum Auschwitz, gdzie zapoznali się z historią tego miejsca, a także historią więźniów, którzy tam przebywali. Była to dla nich niezapomniana lekcja historii, a także przestroga przed skrajnościami. Drugiego dnia młodzież grała w paintball, a w Krakowie obejrzała film pt. "Joker" w reżyserii Todda Phillipsa.
Uczniowie pełni wrażeń, długo będą wspominać jesienną wycieczkę.
W dniu 10 października 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z uroczystym Ślubowaniem Klas Pierwszych.
Uroczystości rozpoczęły się ślubowaniem Klas Pierwszych:
Po krótkim przemówieniu Dyrektor Szkoły Pani Iwona Korona Smardz złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom, następnie młodzież złożyła przysięgę na Sztandar Szkoły.
Na koniec Ślubowania nastąpiło przekazanie władzy nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu:
Ustępujący:
Nowo wybrani:
Następnie rozpoczęła się część artystyczna dotycząca uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, gdzie młodzież uświetniła piosenką i słowem ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie ponownie głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Korona Smardz, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Jak co roku Szkolne Koło Caritas włączyło się w ogólnopolską akcję Caritas pn. "Kromka chleba dla sąsiada". Dnia 20 września 2019 r. odbyła się zbiórka żywności. Celem przedsięwzięcia było wsparcie starszych osób w przeżywaniu codzienności oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich los poprzez zbieranie produktów żywnościowych pierwszej potrzeby. Zbiórki były prowadzone w ponad 700 Biedronkach w kraju. Żywność zebrana w czasie zbiórki zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek dla najuboższych seniorów z terenu Diecezji Sandomierskiej, którzy zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
Promowaliśmy akcję "Kromka chleba dla sąsiada" nie tylko poprzez rozdawanie ulotek, ale także przez media społecznościowe i plakaty wywieszone w szkole. Wolontariuszami z naszej szkoły było 14 członków Szkolnego Koła Caritas z klas: 3TI, 1 TI, 4 TE, 3 TE, 1 TE i 2 TG. Opiekunem akcji była siostra Elżbieta Gajowiak.
Katarzyna Swatek kl. III TI
Niedziela,13 października 2019 roku to nie tylko odpust ku czci bł. Wincentego Kadłubka, ale niezwykły spacer z tymi, którzy po ulicach Sandomierza wędrowali przed nami. Jakże cudownie można było przekraczać czas, przemierzać przestrzeń i wędrować. Postacie sandomierskich świętych i królów, błogosławionych i książąt, męczennikówi mieszczan, medyków, kronikarzy, bohaterów legend i historii uśmiechały się do turystów, mieszkańców i do nas.
Do miasta weszłyśmy przez Bramę Opatowską, drewniane schodki zachęcały do zobaczenia panoramy tego pięknego grodu. Niestety naszą ciekawość wzbudziła św. Jadwiga (Natalia Borycka - uczennica klasy III logistyczno-graficznej), która w towarzystwie swego męża - Króla Władysława III Jagiełły, biesiadowała na tarasie Restauracji Widnokrąg. O jakże miło było podziwiać jej wdzięk i urodę. Na schodach Widnokręgu siedział również Książę Marceli Lubomirski. Po cichej modlitwie w Kościele św. Ducha udałyśmy się w kierunku Ratusza. Po drodze witała nas Teresa Izabela Morsztynówna - nazwana Perłą Ziemi Sandomierskiej, ubrana w piękną białą suknię. Nieco dalej kapłan wielkiej wiary i dobroci, związany przez całe swe życie z Sandomierzem - bł. ks. Antoni Rewera. Smakując sandomierskie krówki niepostrzeżenie znalazłyśmy się w centrum Starego Miasta. Na schodach renesansowego Ratusza uśmiechem przywitał nas - Eugeniusz Kwiatkowski (Paweł Trznadel - uczeń klasy III informatycznej) wielki ekonomista, polityk, niezwykły człowiek i patron Zespołu Szkół Ekonomicznych. Kwiatkowskiemu towarzyszyła ascetycznie ubrana, urodziwa młoda dama - Karolina Kraczkiewicz (Małgorzata Wudz - uczennica klasy III logistyczno-graficznej) pierwsza świecka nauczycielka w Sandomierzu. W 1865 roku zdała egzamin kwalifikacyjny i mogła rozpocząć swą nauczycielską misję. Jako że łączy nas ta sama pasja - miło było przez chwilę porozmawiać. Przemierzając ulicami Starówki podziwiałyśmy Halinę Krępiankę, Barbarę Jagiellonkę, św. Kingę, Annę Cylejską z Dwórkami, Helenę Znojemską, Króla Kazimierza, gen. Michała Sokolnickiego, bł. Wincentego Kadłubka i wielu innych, wpisanych w historię naszego miasta. Jesienne słońce i bohaterowie przeszłości podpowiadali - ,,Czas na kawę” . W Cafe Mała wypiłyśmy więc espresso w towarzystwie Katarzyny Gomółczyny (Anna Bieniek - uczennica klasy III logistyczno-graficznej) sandomierskiej mieszczki, matki muzyka Mikołaja Gomółki. Jej syn - Mikołaj gościł zaś w Restauracji Casa de Locos - taki niespokojny duch, który już jako chłopiec śpiewał w kapeli króla Zygmunta Augusta. Pełne energii po mocnej kawie, w towarzystwie Dominikanów Męczenników dotarłyśmy do Katedry cytując słowa Jarosława Iwaszkiewicza, związanego też z Sandomierzem - ,,W cieniu sandomierskiej Katedry, przy płaczliwym dźwięku jej wieczornego dzwonu … powstawały moje najlepsze rzeczy, które prowadziły do zbawiennych refleksji”.
Dziś dla nas najlepszą rzeczą był spacer z bohateram miasta, refleksją zaś pytanie - w jaki sposób to wszystko do naszych czasów ocalało? Ocalała pamięć o tych, którzy na nią zasługują za sprawą inicjatorki Żywych witryn - Pani Grażyny Milarskiej, pomocy Urzędu Miejskiego, Sandomierskiego Centrum Kultury, Muzeum Okręgowego i przede wszystkim dzięki uczniom naszej szkoły - Natalii Boryckiej, Ani Bieniek, Małgosi Wudz i Pawłowi Trznadlowi, którym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie szkoły w społeczności lokalnej.
Spacerujące polonistki Katarzyna Stawiarska-Bęczkowska i Marta Zeliaś.
W tym dniu w wyjątkowy sposób pamiętamy o unikaniu przemocy i uświadomieniu czym jest przemoc wobec bliźniego na co dzień. Powinniśmy odrzucić użycie przemocy fizycznej w celu osiągnięcia jakichkolwiek sukcesów społecznych lub politycznych, jak również wszelkich korzyści majątkowych. Działanie bez przemocy zostało oparte przede wszystkim na trzech głównych filarach: protestu i perswazji, odmowy współpracy, interwencji bez przemocy.
Uczniowie z naszej szkoły: Katarzyna Swatek, Agata Sajda i Paweł Trznadel pod opieką nauczycieli - Pani Karoliny Gawłowicz i Pani Izabeli Andura–Gąsiorek włączyli się w upowszechnianie tego wyjątkowego dnia. Przygotowano tematyczną gazetkę oraz wręczono każdemu uczniowi i pracownikowi szkoły „białą wstążeczkę”, którą wszyscy w tym dniu nosili na znak tego ważnego dnia. Przedstawiciele klas wraz z wicedyrektorem szkoły Katarzyną Stawiarską-Bęczkowską włączyli się również w symboliczny marsz, który odbył się na Rynku Starego Miasta Sandomierza.
Mottem dzisiejszego dnia były słowa „Każda przemoc zostawia ślady. Nie wszystkie widać gołym okiem”.
17 września 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu, odbyła się uroczysta Konferencja podsumowująca projekt „Europejskie kwalifikacje dla uczniów sandomierskiego Ekonomika”. Był on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.
Beneficjentem projektu była Iwona Korona – Smardz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu, Partnerami projektu były firmy Sistema Turismo w Rimini, Tribeka w Maladze i Berlink w Berlinie. Koordynatorem projektu była Magdalena Kubiak nauczyciel przedmiotów logistycznych. W projekcie, który był realizowany od 02.X.2017 do 01.X.2019 roku wzięli udział uczniowie technikum logistycznego, informatycznego, ekonomicznego oraz klasy branżowe o specjalności kucharz i fryzjer.
Warto nadmienić, iż 67 uczniów biorących udział w projekcie to osoby wyróżniające się poprzez: dobre postępy w nauce, wzorową postawę uczniowską, a także znające w stopniu zaawansowanym języki obce. Uczniom w trakcie praktyk towarzyszyli nauczyciele z macierzystej szkoły. Staż odbywał się w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych, centrach magazynowych, spedycyjnych, informatycznych, a także zakładach fryzjerskich i lokalach gastronomicznych. Uczniowie technikum ekonomicznego odbywali praktykę w działach ekonomiczno – finansowych i kadrowych danej firmy.
Aby sprostać wyzwaniu jakim był wyjazd do Malagi, Rimini i Berlina uczniowie wzięli udział w obowiązkowych kursach z języka hiszpańskiego, włoskiego i niemieckiego. Przed wyjazdem odbyły się również warsztaty pedagogiczne i szkolenie BHP z pierwszą pomocą. Zajęcia z przygotowania kulturowego pogłębiły wiedzę na temat osobliwości danego kraju.
Zagraniczna praktyka dla uczniów naszej szkoły to przede wszystkim duże doświadczenie zawodowe na rynku europejskim, które będzie z pewnością pomocne w znalezieniu atrakcyjnej pracy w Polsce i za granicą. Ważnym elementem było również pogłębienie znajomości języka danego kraju i nabycie umiejętności swobodnego porozumiewania się. W czasie wolnym od zajęć uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali zabytki danego miasta i poznawali inną kulturę.
Z dumą Pani Dyrektor Szkoły – mgr Iwona Korona – Smardz przyjęła słowa uznania dla naszych uczniów. Pracodawcy bowiem docenili ich postępy, obowiązkowość, punktualność i wysoką kulturę osobistą.
Nagrodą dla każdego uczestnika projektu było otrzymanie następujących dokumentów:
- Europass Mobilności,
- Certyfikat ukończenia zajęć przygotowawczych językowo – kulturowo – pedagogicznych,
- Certyfikat odbycia stażu wydany przez pracodawców w języku polskim i angielskim,
- Certyfikat odbycia stażu wydany przez partnerów projektu,
- list referencyjny wydany przez pracodawców.
Czas spędzony w Rimini, Maladze i Berlinie dla wszystkich był niezwykłą przygodą, która wzbogaciła ich nie tylko intelektualnie ale i duchowo.
Opracowała:
Magdalena Kubiak - Koordynator projektu
W dniu 04 października 2019 roku uczniowie klas 1TLEp , 2TE, 3TI oraz 4TL uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Program wycieczki obejmował zwiedzanie lotniska w Balicach, a dokładnie Centrum Edukacji Lotniczej.
Na terenie Centrum Edukacji Lotniczej znajduje się ogólnodostępna sala z elementami infrastruktury terminalowej oraz sale tematyczne. Młodzież poznała procedury obowiązujące na lotnisku oraz standardy obsługi pasażerów. Jedną z atrakcji była możliwość spróbowania sił w znajdującym się tam symulatorze lotów.
Opiekunami uczestników wycieczki byli: Monika Twardowska, Agata Chwiałkowska, Klaudia Gajek oraz Witold Nowakowski.
Uczennice klasy III Ekonomicznej z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu pod opieką pani Katarzyny Stawiarskiej-Bęczkowskiej w dn. 04 października 2019r. wzięły udział w Marszu Pier(w)si zorganizowanym przez Sandomierskie Amazonki. Hasło przewodnie „Weź nie gadaj, weź się zbadaj”. Całe przedsięwzięcie ma na celu zachęcić do wykonywania badań profilaktycznych i dbania o własne zdrowie.
Amazonki apelowały, że wcześnie zdiagnozowany nowotwór może zostać całkowicie wyleczony. W spotkaniu oprócz Amazonek wzięli udział przedstawiciele władz powiatu, miasta, Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu, młodzież z miejscowych szkół.
Dnia 17 września 2019 r. 16-osobową grupą wraz opiekunem panem Jarosławem Dziubińskim pojechaliśmy do Winnicy nad Jarem w miejscowości Złota. Mimo pogody, rodem z „Dorotki z krainy Oz” (chodzi o ten moment kiedy porwało ją tornado), świetnie się bawiliśmy. Już podczas drogi zachwycały nas niesamowite widoki. Celem wycieczki było uchwycenie piękna winorośli w obiektywie aparatu. Spacerując po winnicy szukaliśmy ciekawych kadrów zdjęciowych pamiętając o radach, które udzielił nam pan Jurij Sulimow na prowadzonych przez niego lekcjach w ubiegłym roku. Wykonane zdjęcia będziemy mogli wykorzystać w konkursie fotograficzno-plastycznym „Winorośl w grafice”, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. Przy cieple ogniska, które rozpalili gospodarze rozmawialiśmy z panią Sylwią Paciurą o pracy przy winorośli. Następnie razem z panem Januszem Suszyną zeszliśmy do winiarni, by zobaczyć jak wygląda produkcja wina, którą przedstawił nam pan Mateusz Paciura. Pan Naczelnik zaprezentował, jak prawidłowo trzymać lampkę wina oraz wytłumaczył różnicę pomiędzy winem młodym, a tym mającym już rok. Po wyjściu z winiarni wróciliśmy pod szkołę.
Poniżej można zobaczyć kilka zdjęć, które zrobiliśmy podczas wyjazdu. Zapraszamy na stronę Państwa Sylwii i Mateusza (http://www.winnicanadjarem.pl), a także do wzięcia udziału w konkursie.
Klaudia Bednarska
klasa 3 Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej
W dniu 27.09.2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu odbył się Szkolny Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Turniej swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Miasta Sandomierza Pan Marcin Marzec, który wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych Panią Iwoną Koroną – Smardz dokonali uroczystego otwarcia zawodów. W zawodach wzięło udział 14 zespołów reprezentacji klasowych. Drużyny w drodze losowania podzielone zostały na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem "każdy z każdym”.
Podczas przerwy wykład na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka poprowadził Instruktor Kulturystyki Krystian Jendrycha - Vice Mistrz Polski w Kulturystyce. W ramach spotkania młodzież uczestniczyła w treningu Muscle Fit System, następnie odbyły się konsultacje dotyczące odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Spotkanie niejednokrotnie dostarczało wielu ciekawych koszykarskich akcji. W trakcie meczy dało się zauważyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt.
Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła drużyna klasy I Technikum Logistycznego, natomiast w kategorii chłopców zwyciężyła drużyna z klasy II Technikum Logistycznego.
Serdecznie wszystkim gratulujemy !
W dniu 20 września 2019 roku uczniowie klasy II TLG oraz IV TL wraz z opiekunami - mgr Elżbietą Radosz oraz mgr Anną Wódz brali udział w XXVI edycji akcji „Sprzątanie świata – Polska 2019”, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.
Tegoroczne przewodnie tegorocznej edycji to: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
Głównym przesłaniem akcji jest: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Koordynatorem akcji była opiekun Samorządu Szkolnego – mgr Anna Wódz.
Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
Wrzesień od ośmiu lat wpisuje się w słowa Noblistki - Wisławy Szymborskiej. 7 września 2019 roku w trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie, Wszystkich zjednoczyły nowele, które w tym roku zostały wybrane na Narodowe Czytanie .
W Warszawie, w scenerii Ogrodu Saskiego czytanie zainaugurowała Para Prezydencka. W królewskim mieście Sandomierzu - czytano zaś na Starym Mieście przy Kamienicy Oleśnickich. Utworem Henryka Sienkiewicza rozpoczął czytanie Marcin Marzec, burmistrz naszego miasta. Sandomierskie czytanie zaszczycił również prawnuk Noblisty - Bartłomiej Sienkiewicz oraz przedstawiciele różnych środowisk miejskich.
W tej „najpiękniejszej zabawie” jak pisała W. Szymborska nie zabrakło również uczennic z naszej szkoły. Znakomitą wizytówką naszej społeczności były uczennice - Katarzyna Swatek (klasa III informatyczna) i Małgorzata Wudz (klasa III logistyczna). Warto wspomnieć o piątkowym poranku w szkolnej bibliotece, gdzie uczennice klasy III logistycznej zainaugurowały Narodowe Czytanie.
Jesteśmy dumni, że młodzież naszej szkoły docenia takie wartości jak szlachetność, wrażliwość, polskość - bo to one wpisane są w polską nowelistykę. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy czytali w szkole, jak również w Rynku Starego Miasta .
W dniu 17 września 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 80 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę połączonymi z obchodami Dnia Sybiraka, które odbyły się na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali Paweł Trznadel, Małgorzata Wudz, Natalia Chorab.
Opiekunowie pan Witold Nowakowski i pan Robert Kuśmira.
2 września 2019r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Zebraną młodzież, grono pedagogiczne, rodziców uroczyście powitała pani dyrektor Iwona Korona-Smardz, życząc wielu sukcesów w nowym roku szkolnym Do życzeń dołączył się również, obecny na uroczystości, pan dr Janusz Suszyna - Naczelnik Wydziału Oświaty.
W roku szkolnym 2019/2020 naukę w naszej szkole rozpoczną uczniowie ośmiu klas pierwszych kształcących się w zawodach technik logistyk, technik informatyk, technik programista, technik ekonomista, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, uczniowie szkoły branżowej pierwszego stopnia.
W związku ze zbliżającym się Nowym Rokiem Szkolnym 2019/2020, w miesiącu wrześniu 2019 r. biblioteka szkolna organizuje kiermasz używanych podręczników dla uczniów szkół po gimnazjum.
Chcesz sprzedać – podpisane ołówkiem podręczniki (nazwisko, klasa, cena) – przynieś do biblioteki, która będzie pośrednikiem między tymi, którzy chcą sprzedać, a kupującymi.
Ilość i jakość podręczników uzależniona będzie od przyniesionych przez uczniów chcących sprzedać.
Serdecznie zapraszam.