Nawigacja

  • Komunikat w sprawie organizacji zajęć w czasie czasowego ograniczenia funkcjonowania Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu

    24.03.2020

    Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu w sprawie organizacji zajęć w czasie czasowego ograniczenia funkcjonowania  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu w związku  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19

    Podstawa prawna:

    1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z  20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczaniem COVID-19.
    2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
    3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo Oświatowe ( Dz. U. z 2019r. poz. 1148, z późn. zm.)
    4. Statut Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu.

    W okresie czasowego funkcjonowania  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu  w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 odpowiadając za organizację realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji  zadań , zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art.30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo Oświatowe ustala się; Tryb realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania;

    1.W czasie ograniczenia funkcjonowania Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu nauka jest realizowana „na odległość” (zdalne nauczanie).

    2. Każdy nauczyciel posiada niezbędne narzędzia do pracy poza miejscem zatrudnienia.

    3. Uczniowie posiadają niezbędne narzędzia do nauczania „na odległość”. W razie wystąpienia trudności z nauczaniem ze strony ucznia, uczeń lub rodzic zobowiązany jest poinformować o tym fakcie dyrekcję szkoły. Jeżeli sposób prowadzenia zajęć na odległość będzie utrudniony nauczyciel przekazuje materiały dla ucznia do dyrekcji szkoły drogą e-mailową, następnie dyrekcja przesyła materiały uczniowi za pośrednictwem poczty polskiej (przesyłka będzie nadawana 1 raz w tygodniu) na adres podany w e-dzienniku. Uczeń w ciągu 10 dni będzie miał obowiązek dostarczenia odrobionych prac dowolną formą komunikacji elektronicznej do nauczyciela przedmiotu,  w razie trudności proszony jest o odesłanie prac za pośrednictwem poczty polskiej na adres szkoły.

    3.  Każdy uczeń jest zobowiązany do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym.

    4.Nauczyciele przygotowując materiały edukacyjne do kształcenia „na odległość”,  dokonują weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość. Nauczyciele realizują treści programowe zgodnie z zmodyfikowanym programem nauczania.

    5.Podczas nauczania „na odległość”  w realizacji kształcenia na odległość nauczyciele wykorzystują:

    • materiały dostępne na stronach MEN, w tym na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej https://epodreczniki.pl/,
    •  materiały dostępne na stronach CKE https://cke.gov.pl/ i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych np. https://www.oke.waw.pl/,
    •  materiały prezentowane w programach i na stronach internetowych telewizji publicznej i radiofonii,
    •  inne materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych  i stronach internetowych wskazanych przez nauczyciela,
    • dziennik elektroniczny,
    • komunikację przez pocztę elektroniczną,
    • media społecznościowe, komunikatory i programy do telekonferencji przy zachowaniu bezpiecznych warunków korzystania z Internetu,
    •  lekcje online,
    • programy telewizji publicznej i inne audycje radiowe,
    • zamieszczone informacje i materiały edukacyjne na stronie internetowej szkoły,
    • podręczniki, ćwiczenia, karty pracy, które uczeń już posiada,
    •  dysk Google - przechowanie i udostępnianie materiałów dla uczniów,
    • Google Classroom,
    • Kalendarz Google,
    • Google Jamboard,
    • Google Hangouts,
    • Dokumenty Google, Arkusze Google, prezentacje Google, Formularze Google,
    • komunikatory ( Skype, WhatsApp ),
    • i inne metody i techniki pracy wykorzystywane przez nauczyciela.

    6.Wychowawca klasy w porozumieniu z rodzicami i uczniami ustala możliwe formy pracy zdalnej lub w inny sposób z każdym uczniem – informacje te przekazuje wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia w danej klasie. Wychowawca klasy na bieżąco monitoruje możliwość realizacji przez ucznia zdalnego nauczania, a w razie zaistniałych problemów powiadamia dyrekcję szkoły.

    7.Nauczyciel ustala z oddziałem klasowym formę i zakres czasowy kontaktu z uczniami w danym dniu, sposób przekazywania informacji zwrotnej oraz zasadach oceniania; informuje o tym również rodziców.

    8.Nauczyciel ustala uczniom czas na odesłanie wykonanego ćwiczenia, pracy domowej bądź polecenia uwzględniając indywidualne możliwości psychofizyczne uczniów oraz uwarunkowania technologiczne posiadanych przez nich narzędzi elektronicznych. Nauczyciel o  zadawanych pracach domowych  informuje uczniów  przez dziennik elektroniczny gdzie w zakładce „Zadania domowe” nauczyciel wskazuje treść pracy  do wykonania.

    9.Pedagog i psycholog szkolni pełnią dyżur dla uczniów i rodziców w dotychczas ustalonych godzinach po uprzednim poinformowaniu; drogą online, drogą elektroniczną lub udostępniając swój numer telefonu komórkowego.

    10. Nauczyciele współorganizujący kształcenie specjalne  realizują kształcenie na odległość uwzględniając specjalne potrzeby edukacyjne uczniów, dostosowując sposoby i metody pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikające z indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych. Pozostają w stałym kontakcie zarówno z uczniami jak również rodzicami ( wspólnie ustalają metody  i techniki pracy).

    11. Nauczyciele w swojej pracy uwzględniają możliwości edukacyjne i psychofizyczne  uczniów  posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o indywidualnym nauczaniu oraz wszelkie opinie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Przygotowują również  niezbędną dokumentację, która w przyszłości zostanie wykorzystana w Indywidualnym Programie Edukacyjno- Terapeutycznym.

    12.Nauczanie indywidualne w kształceniu na odległość powinno odbywać się po uprzednim kontakcie z rodzicem w celu ustaleniu godzin, form, metod  i środków prowadzenia zajęć.

    13.Zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego będą prowadzone w sposób zdalny przede wszystkim w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych, a w ograniczonym stopniu również w zakresie zajęć praktycznych – wyłącznie wtedy, gdy z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia „na odległość”.

    14.Nauczyciele mogą zmodyfikować program nauczania zawodu w taki sposób, że część kształcenia niemożliwa do realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik może być zrealizowana w klasach (semestrach) programowo wyższych w następnych latach szkolnych, a część kształcenia przewidzianego do realizacji w klasach (semestrach) programowo    wyższych.

    15.Przedmiotowe Systemy Oceniania ulegają modyfikacji. Ocenie podlegają: prace domowe przesłane do nauczyciela w wyznaczonym terminie, aktywność uczniów podczas lekcji online, dodatkowe zlecone prace przez nauczyciela oraz sprawdziany lub kartkówki online po przeanalizowaniu czy uczniowie danego oddziału            mają takie możliwości.

    16. Nauczyciele systematycznie monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz przekazują informację zwrotną o postępach ucznia  w nauce w ciągu 1 tygodnia, a także uzyskanych przez niego ocenach. Dokumentowanie oceniania odbywa się w dzienniku elektronicznym.

    17. Nauczyciele dokumentują materiały z przebiegu realizacji nauczania „na odległość” w formie elektronicznej; (materiały przechowywane są na dyskach, po zakończeniu zdalnego nauczania nauczyciel jest zobowiązany przekazać materiały dyrektorowi szkoły).

    18. Uwzględniając równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć i możliwości psychofizyczne ucznia, zajęcia z uczniami odbywają się codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00. Przedmioty
    w danym dniu są  realizowane zgodnie  z dotychczasowym planem lekcji. Każda jednostka lekcyjna trwa 20 minut.   Pierwsza lekcja rozpoczyna się o 9.00 i trwa do 9.20, druga lekcja od 9.30 - 9.50, trzecia lekcja od 10.00 - 10.20, czwarta lekcja od 10.30 - 10.50, piąta lekcja od 11.00 - 11.20 szósta lekcja od 11.30 - 11.50, siódma lekcja od 12.00 - 12.20, ósma lekcja od 12.30 - 12.50, dziewiąta lekcja od 13.00 - 13.20 dziesiąta od 13.30 - 13.50 i jedenasta od 14.00 - 14.20. Każdy nauczyciel potwierdza obecność na swojej lekcji wpisując temat oraz frekwencję poprzez wstawienie wpisu wszystkim uczniom „nauczanie zdalne”.

    19. Każdy nauczyciel ustala termin i formę konsultacji nauczycieli z rodzicami i uczniami. Informację te przekazuje wychowawcy klasy, a wychowawca informuje o wskazanych terminach rodziców i swoich wychowanków. Konsultacje z dyrekcją szkoły mogą odbywać się codziennie za pomocą e-dziennika, poczty elektronicznej; ekonomik.sandomierz@gmail.com oraz pod numerem telefonu 15 8323541 w godzinach od 10.00 do 12.00.

    20.Uczniowie klas technikalnych drugich i trzecich z których szkolnych planów nauczania wynika realizacja praktyk zawodowych w czasie czasowego funkcjonowania szkoły realizuje się  w terminie nie później niż do końca 2019/2020 roku szkolnego.

    21.Uczniowie Szkoły Branżowej będącymi pracownikami młodocianymi, realizują praktyki zawodowe po uzgodnieniu z pracodawcą. Praktyki powinny być zrealizowane do końca 2019/2020 roku lub w klasach programowo  wyższych.

    22.Uczniowie Szkoły Branżowej, którzy mają zaplanowane kursy  kształcenia teoretycznego, uczestniczą w nich zaraz po zakończeniu czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły. Dopuszcza się możliwość  dokształcania uczniów w zawodzie przez ośrodki metodą online jeżeli ośrodek zorganizuje takie dokształcanie.

    23.Ustala się  sposób przeprowadzenia egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych; Egzamin  klasyfikacyjny przeprowadza nauczyciel danego przedmiotu w obecności innego na­uczyciela tego samego lub pokrewnego przedmiotu oraz przedstawiciela dyrekcji.  Egzamin klasyfikacyjny składa się z części ustnej, z wyjątkiem egzaminu z plastyki, informatyki,  oraz wychowania fizycznego, z których egzamin powinien mieć przede wszystkim formę ćwiczeń praktycznych. Egzaminy odbywać się będą online,  a narzędziami wykorzystanymi   do przeprowadzenia egzaminu będą komunikatory.  W czasie egzaminu klasyfikacyjnego, za zgodą dyrektora szkoły, mogą być obecni – w charakterze obserwatorów – ro­dzice.

    24. Nadzór pedagogiczny nad kształceniem w czasie  czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły sprawuje Świętokrzyski Kurator Oświaty, któremu w szczególności podlega sposób organizacji kształcenia i stopień obciążenia uczniów realizacją zleconych zadań.

    25.Szkołę wspomaga w działaniach Starostwo Powiatowe w Sandomierzu jako organ prowadzący szkołę.

    26. O wszelkich dodatkowych zmianach dyrektor szkoły będzie informował na bieżąco na stronie szkoły i facebook szkolny.

                                                                                                              Iwona Korona-Smardz

     

    Komunikat_w_sprawie_organizacji_zajec_w_czasie_czasowego_ograniczenia_funkcjonowania_ZSE.pdf
     

  • Apel do Młodzieży i Rodziców

    Droga Młodzieży, Szanowni Rodzice !!!

    W dniach od 12 do 25 marca 2020 roku zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach. Okres ten może zostać wydłużony. Proszę pamiętać, że nie jest to czas przeznaczony na feryjny wypoczynek i rozrywkę lecz jest wymuszony stanem wyższej konieczności, podyktowany troską o zdrowie dzieci i młodzieży, by zapobiec eskalacji zachorowań i rozprzestrzeniania się COVID-19. Na chwilę obecną, mając na uwadze trwałość wirusa, profilaktyka i kwarantanna jest najskuteczniejszym sposobem walki z tym patogenem.

    Dotychczas nie odnotowano zachorowań w województwie świętokrzyskim, a od naszej odpowiedzialności, zachowań i dyscypliny zależy skala problemu w najbliższym czasie. Dlatego proszę by młodzież solidnie wykorzystała ten czas na kwarantannę i nie popełniła włoskiego błędu, przestrzegając poniższych zasad:

    1) unikaj zatłoczonych miejsc (komunikacja publiczna, centra handlowe),

    2) nie organizuj spotkań towarzyskich,

    3) nie wychodź do klubów, kawiarni, kina, itp.

    4) spędzaj ten czas w domu,

    5) nauczyciele będą utrzymywali z Wami kontakty organizując naukę na zasadach e-learningowych,

    6) przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz,

    7) staraj się nie zakazić i zakażać innych,

    8) nie kontaktuj się z osobami starszymi,

    9) niezbędny kontakt ze szkołą utrzymuj drogą telefoniczną lub elektroniczną,

    10) uczniowie klas maturalnych i ósmych klas szkół podstawowych, wykorzystajcie ten czas na przygotowanie się do egzaminów.

     

    Proszę o powyższe, byśmy w przyszłości nie żałowali, że był to stracony czas.

     

                                             Starosta Sandomierski

                                                Marcin Piwnik 

     

    Sandomierz, 13 marca 2020 r

  • Informacja o zawieszeniu zajęć

    11.03.2020

    Szanowni Rodzice / Uczniowie

    W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Państwa dzieci, zajęcia zostają zawieszone od 12 marca 2020 roku na okres dwóch tygodni.

    Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy przygotowują  materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu  i zadają prace za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

    Prosimy Państwa o motywowanie dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

    Prosimy również  o śledzenie  na bieżąco komunikatów  GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

    Prosimy  Państwa o zachowanie wszelkich środków ostrożności, które mogą pomóc w uniknięciu zarażenia koronawirusem ( zachowanie higieny, ograniczenie kontaktów z osobami trzecimi).

  • Rekolekcje wielkopostne 2020 - dzień trzeci

    Dzień trzeci – 18 marca 2020 r.

    1. Rekolekcje rozpocznij modlitwą:

    https://www.youtube.com/watch?v=Ptd33KfWoP0

    2. Może wydaje Ci się, że wiara jest sprawą prywatną, że nie potrzeba o niej mówić. TO NIE JEST PRAWDA! Wiara rodzi się ze słuchania i umacnia się, gdy jest przekazywana. Dzięki czyjejś wierze, czyjemuś świadectwu Tobie łatwiej jest podnieść głowę i przyznać się do wiary. Dlatego gorąco pragniemy, abyś wysłuchał świadectw znanych ludzi o Bogu i wierze, i poczuł, że NIE JESTEŚ SAM.

    Paweł Królikowski

    https://www.youtube.com/watch?v=RmLUuUMGbp4&list=PLbE7Mk_SZmiGk0Jo5fxGFqbRPacKpgzfS&index=9&t=0s

    Kamil Stoch

    https://www.youtube.com/watch?v=IhGudcpn_Js&list=PLbE7Mk_SZmiGk0Jo5fxGFqbRPacKpgzfS&index=3&t=0s

    Modest Amaro

    https://www.youtube.com/watch?v=xX6zUvyv7O8&list=PLbE7Mk_SZmiGk0Jo5fxGFqbRPacKpgzfS&index=8&t=0s

    Tomek Adamek

    https://www.youtube.com/watch?v=rl4G0-Vb43s

    Dobromir Makowski

    https://www.youtube.com/watch?v=JX98JMEOtss

    Katarzyna Olubińska

    https://www.youtube.com/watch?v=mcPD_xbCUJU

    3. Włącz Adorację Najświętszego Sakramentu, np.; z Guadalupe czy Niepokalanowa. W tym czasie wyłącz wszystko i skup się na Jezusie Obecnym. Adoracja prowadzona jest NA ŻYWO. Niech to będzie Twój czas z Bogiem. Przynajmniej przez kwadrans posłuchaj, w ciszy serca, co chce do Ciebie powiedzieć Twój Pan:

    https://www.youtube.com/watch?v=XMBusENP19Mhttps://www.youtube.com/watch?v=BKoweAT723g

    4. Na zakończenie pomódl się za Ojczyznę SUPLIKACJAMI, modlitwą błagalną śpiewaną w okresach klęsk żywiołowych oraz nieszczęść. Módl się z wiarą o ustanie pandemii.

    https://www.youtube.com/watch?v=ekIdNRf3QE8

    Pomódl się też o umocnienie swojej wiary. „Pod Twoją obronę…”? Dlaczego akurat tak? Bo Maryja jest tą, która wierzyła Bogu aż do końca…

    REKOLEKCJE DOBIEGŁY KOŃCA, ALE TWOJA PRZYJAŹŃ Z JEZUSEM NIECH SIĘ UMACNIA.

    Jeśli chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami na temat rekolekcji, kliknij w link poniżej i wypełnij formularz: https://forms.gle/va6oyKdguQrkXMZE7

    Dziękujemy wszystkim za udział w Rekolekcjach: WASI KATECHECI.

  • Rekolekcje wielkopostne 2020 - dzień drugi

    Dzień drugi - 17 marca 2020 r.

    1_Rekolekcje rozpocznij modlitwą:
    https://www.youtube.com/watch?v=8kvB8Yqc480 

    2_Wiesz, co to znaczy „zaniedbać dobro”? Wiesz, czym jest „grzech zaniedbania”? Każdą niechęć pomoże Ci pokonać Jezus ukryty w Eucharystii. Posłuchaj:

    https://www.youtube.com/watch?v=-Vz2_tvAYv8&t=248s  

    i pomódl się za kapłanów, aby Msza Święta mogła być zawsze sprawowana.

    https://www.biblijni.pl/modlitwy/97_modlitwa_za_kaplanow.html

    3_We wczorajszej i dzisiejszej konferencji rekolekcyjnej wygłoszonej przez kapłana Jezus mówił Ci o tym, jak bardzo Cię kocha. Chcesz innym opowiadać o tej Miłości? Skorzystaj z takiej pomocy:

    https://www.youtube.com/watch?v=fckBkBZAN1Y

    4_Ojczyzna potrzebuje Twojej wiary i modlitwy. Pomódl się SUPLIKACJAMI o ustanie pandemii i módl się za swoje koleżanki i kolegów z klasy, by byli wolni od łańcuchów zła.

    https://www.youtube.com/watch?v=X0c7npSdPak

  • Rekolekcje wielkopostne 2020 - dzień pierwszy

    16.03.2020

    REKOLEKCJE to ĆWICZENIA DUCHOWE dla chętnych, zaczynamy!

    Dzień pierwszy - 16 marca 2020 r.

     

    1_Rekolekcje rozpocznij modlitwą:
    https://www.youtube.com/watch?v=9X1Xm_aH0As&list=RDsUHcdFgRDRE&index=5

    2_Wysłuchaj nauki rekolekcyjnej:

    https://youtu.be/c03Do35HQz8

    3_Posłuchaj, Ewangelii wg św. Mateusza, która opisuje ustanowienie Eucharystii:

    https://www.biblijni.pl/Mt,26,26-30

    4_Na zakończenie pomódl się za Ojczyznę SUPLIKACJAMI, czyli modlitwami błagalnymi. Pieśń ta śpiewana jest w okresach klęsk żywiołowych oraz nieszczęść. Módl się z wiarą o ustanie pandemii.

    https://www.youtube.com/watch?v=tB9PPKqyAmU

     

    Plan rekolekcji jest również umieszczony w dzienniku na indywidualnych kontach uczniów.

  • Rekolekcje Wielkopostne dla Młodzieży

  • IT Szkoła

    16.03.2020

    IT Szkoła to platforma edukacyjna z nieograniczonym dostępem do bezpłatnych zasobów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Z zasobów mogą korzystać uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych, a także każdy, kto chce podwyższyć kompetencje cyfrowe, a tym samym wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy. Poziom materiałów jest zróżnicowany, dlatego adresowane są one zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką, jak również do tych, którzy chcą utrwalić lub uzupełnić już zdobytą wiedzę.

    W IT Szkole są do dyspozycji kursy e-learningowe, konkursy oraz wykłady, a wszystkie dostępne na platformie materiały są BEZPŁATNE po zalogowaniu. W ramach bezpłatnych kursów znajdziecie: skrypty, prezentacje, filmy, testy, materiały dodatkowe.

    Z platformy mogą korzystać nie tylko nauczyciele informatycy. Ciekawe zasoby znajdą nauczyciele matematyki, fizyki, biologii i chemii i inni. Przy rejestracji jako nauczyciel lub uczeń należy przypisać się do swojej szkoły. Po ukończonych kursach czy wykładach jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i uzyskania certyfikatu.

    link:      https://it-szkola.edu.pl

    Gorąco polecam wszystkim w tym trudnym okresie - nauczyciel przedmiotów informatycznych Iwona Paszkiewicz.

  • Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

    16.03.2020

    Dnia 10.03.2020r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt pod patronatem Starosty Sandomierskiego.

    W zawodach wzięły udział następujące Szkoły Ponadpodstawowe:

    - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu,

    - II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu,

    - Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu,

    - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu,

    - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu.

    Mecze rozegrane zostały w systemie ,, każdy z każdym’’.

    Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze. Zawodniczki rywalizowały w duchu fair play o najlepszy wynik swoich zespołów.

    Kolejność końcowa:

    I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu,

    II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu,

    III miejsce –I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu

    IV miejsce -  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu,

    V miejsce – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu.

    Naszą szkołę reprezentowały: Liwia Wałaszczyk, Izabela Rozmus, Sylwia Krzemińska, Natalia Rzeszowiak, Dominika Domańska, Martyna Dudek, Natalia Bociek, Yana Bondarava, Dominika Stąpór.

    Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu.

    Album fotograficzny

  • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

    12.03.2020

    3 marca grupa fryzjerów z naszej szkoły pod opieką pani Agaty Chwiałkowskiej była z wizytą w Domu Opieki Społecznej w Sandomierzu. Nasze uczennice świadczyły usługi fryzjerskie.

    Dziękujemy Dominice, Sandrze, Kindze i Natalii z klasy I SB, a także Wiktorii i Martynie z klasy III SB.

    Album fotograficzny

  • IV Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno – Logistyczna

    09.03.2020

    Dnia 6 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim uczennice klasy IV Technikum Logistycznego Anna Godek i Agnieszka Dybus brały udział w Etapie Okręgowym IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

    Celem Olimpiady jest:

    - zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną,

    - upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki,

    - poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka.

    Życzymy koleżankom zakwalifikowania się do Etapu Centralnego.

    Opiekunem uczennic jest Magdalena Kubiak – nauczyciel przedmiotów logistycznych.

    Album fotograficzny

  • Dni Otwarte Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu

    02.03.2020

    Dnia 27.02.2020r. młodzież z klas maturalnych: IV TE, IV TL i III LO wraz z wychowawczyniami uczestniczyła w Dniach Otwartych w Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Uczelnia oferowała bardzo bogaty program: wykłady otwarte, zawody na strzelnicy multimedialnej, pokazy sztuki walki i samoobrony, prezentację Akademickiego Centrum Kształcenia Praktycznego i wiele innych atrakcji. Była to doskonała okazja, by pojawić się na uczelni w roli gościa i dowiedzieć się z pierwszej ręki o propozycjach kształcenia, programach studiów i innych ciekawostkach związanych ze studiowaniem.

    Uczniowie uczestniczyli w wykładach m.in. „Komunikacja doskonała” i „Śmiertelny sposób na życie” w wielu warsztatach np. „SOS matura” oraz w pokazach: „Pokaz sztuki walki i samoobrony”, „Pomiar podstawowych parametrów życiowych”. Młodzież brała udział w wielu konkursach m.in. odbyły się zawody na strzelnicy multimedialnej. Ponadto uczniowie naszej szkoły zwiedzili uczelnię: nowoczesną bibliotekę, kilka pracowni i specjalistyczne laboratoria. Organizatorzy przygotowali dla uczestników również poczęstunek i drobne pamiątki.

    Album fotograficzny

  • Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

    28.02.2020

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Informacja o wynikach wyboru na stanowisko urzędnicze

  • Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"

    26.02.2020

    Dnia 21.02.2020 r. w auli Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyły się eliminacje okręgowe konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Do grona współorganizatorów przystąpiła Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych oraz Kuratorium Oświaty. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z prawa pracy i BHP oraz szerzenie idei kultury bezpieczeństwa.

    W etapie szkolnym wzięło udział 30 uczniów z ZSE im. E. Kwiatkowskiego. Do etapu regionalnego zakwalifikowały się 2 uczennice, które zdobyły największą liczbę punktów  w eliminacjach szkolnych: 

    • Wioleta Jaśkiewicz – klasa III TE,
    • Weronika Małek – klasa III TLG.

    W konkursie w eliminacjach okręgowych uczestniczyło 25 szkół z województwa świętokrzyskiego. Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na 35 pytań testowych w tym 10 wielokrotnego wyboru. Uczennica Weronika Małek z klasy III TLG wykazała się ogromną wiedzą dotyczącą znajomości prawa pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy i zdobyła wyróżnienie Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach.

    Opiekunem konkursu jest Klaudia Gajek.

    Album fotograficzny

  • XXI Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego

    24.02.2020

    20 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, który tradycyjnie został zorganizowany przez Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN w Sandomierzu. Temat przewodni brzmiał "Magiczny świat dziecięcych lat" czyli witamy w naszym Przedszkolu. Do turnieju zgłosili się uczniowie z sześciu szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali ze sobą w pięciu kategoriach: "Z plecaka przedszkolaka" - piosenka, "Przyszła Tola do przedszkola" - wiersz przedszkolaka, "Tańczące brzdące" - taniec, "Układanka" - konkurencja sportowa oraz "Mała Miss i Mały Mister" - wybory karnawałowej pary (przebranie z bajki). Uczestnicy byli oceniani przez Jury oraz grupę przedszkolaków. 

    Osoby biorące udział w poszczególnych kategoriach: 

    Piosenka - Krzysztof Kiec, Agata Sajda - IV miejsce,

    Wiersz - Klaudia Bednarska, Katarzyna Swatek, Małgorzata Wudz - I miejsce,

    Taniec - Agata Sajda, Igor Szynal, Piotr Olechowski - III miejsce,

    Konkurencja sportowa: układanka - Konrad Duda - IV miejsce,

    Miss - Dominika Stąpór - III miejsce,

    Mister - Rafał Dolecki - III miejsce.

    Uczniowie odpowiedzialni za przygotowanie podkładów muzycznych oraz wykonywanie fotorelacji Arkadiusz Swatek, Michał Bebel, Artur Zawadzki i Mateusz Mazur. 

    Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę składamy gratulacje i podziękowania!

    Podziękowania składamy również dla nauczycieli za pomoc w przygotowaniu młodzieży do turnieju: p. R. Bednarz,                 p. A. Chwiałkowskiej, p. K. Gawłowicz, p. K. Stawiarskiej - Bęczkowskiej, p. M. Twardowskiej. 

    Album fotograficzny

  • Walentynki

    17.02.2020

    Dnia 14.02.2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień Św. Walentego. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu wiele atrakcji np. "fotobudkę", gdzie uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie z gadżetami. Wszyscy nauczyciele i uczniowie otrzymali słodkie upominki. Cały dzień przebiegł w miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmocniły czerwone stroje i akcenty walentynkowe oraz "zakochane kawałki" puszczane w czasie przerw. 

                                                                                                                                                    Samorząd Uczniowski

    Album fotograficzny

  • Rekrutacja uczniów w ramach projektu

    15.02.2020

    Szanowni Uczniowie i Rodzice,

    Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja uczniów w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu pt. „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe efektem lepszego rozwoju i zatrudnienia uczniów sandomierskiego ekonomika”. Projekt kierowany jest do uczniów Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego  w Sandomierzu.  Szczegółowa dokumentacja w załączeniu.

     

    Regulamin_projektu_ZSE.doc

    Formularz_8.5.1._nauczyciel_ZSE.doc

    Formularz_8.5.1._uczen_ZSE.doc

  • Ogłoszenie o naborze na księgowego

    13.02.2020

    DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO
    W SANDOMIERZU OGŁASZA
    NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

     

    KSIĘGOWA/ KSIĘGOWY

    (nazwa stanowiska pracy)

    Zespół Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Żeromskiego 8, 27-600 Sandomierz

    (nazwa i adres jednostki)

     

    I. Wymagania niezbędne:

    Księgowym może być osoba, która:

    1. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
    2. spełnienie wymagań określonych w art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008 o pracownikach samorządowych;
    3. nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
    4. posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków księgowego;
    5. spełnia jeden z poniższych warunków:
    • ukończył/a ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości
      w jednostkach budżetowych; (najlepiej w jednostkach oświatowych).
    • ukończył/a średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości w jednostkach budżetowych;
    • posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

    II. Wymagania dodatkowe:

    1. znajomość przepisów ustawy o rachunkowości;
    2. znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych;
    3. znajomość przepisów ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych;
    4. znajomość przepisów ustawy kodeks postępowania administracyjnego;
    5. znajomość przepisów ustawy Prawo Oświatowe;
    6. znajomość przepisów ustawy Karta Nauczyciela;
    7. umiejętność obsługi komputera, w tym pakietów biurowych (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny);
    8. umiejętność pracy w programach firmy Płace Vulcan, Księgowość Optivum, Inwentarz Optivum oraz Płatnik;
    9. znajomość ustawy o ochronie danych osobowych;
    10.  predyspozycje osobowościowe: odpowiedzialność, rzetelność, sumienność, kreatywność, komunikatywność, dyspozycyjność;
    11. umiejętność samodzielnej organizacji pracy;
    12. umiejętności rozwiązywania problemów;
    13. wysoki poziom kultury osobistej;
    14. umiejętność pracy w zespole.

    III. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

    1. naliczanie wynagrodzeń i wszystkich innych świadczeń związanych ze stosunkiem pracy;
    2. rozliczanie zwolnień lekarskich oraz naliczanie zasiłków z ubezpieczenia społecznego w terminach przyjętych do wypłaty;
    3. prowadzenie imiennych kart wynagrodzeń oraz kart zasiłków chorobowych;
    4. dokonywanie potrąceń z list płac zgodnie z przepisami oraz deklaracjami
      i oświadczeniami pracowników;
    5.  przygotowywanie przelewów wynagrodzeń i innych świadczeń na rachunki bankowe zgodnie z obowiązującymi terminami;
    6.  przekazywanie i sporządzanie do ZUS raportów miesięcznych dla pracowników;
    7.  przygotowywanie dokumentów niezbędnych do odprowadzania składek ZUS i podatków;
    8. sporządzanie informacji o uzyskanych dochodach dla wszystkich pracowników i dla Urzędów Skarbowych oraz informacji o dokonanych w danym miesiącu potrąceniach składek   na ubezpieczenia społeczne zgodnie z obowiązującymi przepisami;
    9.  sporządzanie druków Rp-7 oraz zaświadczeń do ZUS w części dotyczącej wynagrodzeń;
    10.  wystawianie zaświadczeń o uzyskanych dochodach  dla pracowników oraz prowadzenie rejestru wydanych zaświadczeń;
    11.  sporządzanie sprawozdań finansowych, statystycznych w części dot. wynagrodzeń;
    12.  przygotowywanie propozycji projektu planów finansowych oraz wniosków w sprawie zmian planów finansowych w części dot. wynagrodzeń oraz ZFŚS;
    13.  przygotowywanie dyspozycji dot. zapotrzebowania środków finansowych związanych z  wynagrodzeniami oraz ZFŚS;
    14.  archiwizowanie dokumentów płacowych, podatkowych, oraz zasiłkowych ZUS;
    15.  przygotowywanie oraz wprowadzanie danych płacowych do Systemu Informacji Oświatowej (SIO);
    16.  załatwianie innych spraw bieżących zleconych przez dyrektora oraz głównego księgowego.

    IV.  Informacja o warunkach pracy na stanowisku:

    1) praca na stanowisku księgowego nie jest narażona na występowanie uciążliwych i szkodliwych warunków pracy;

    2) praca jest w wymiarze 3/4 etatu w godzinach ustalonych przez dyrektora szkoły od poniedziałku do piątku;

    3) wynagrodzenie ustalane zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r.   w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z dnia 17 maja 2018r., poz. 936) oraz Regulaminu wynagradzania pracowników Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu;

    4)  wynagrodzenie wypłacane do ostatniego dnia miesiąca;

    5)  praca na komputerze;

    6)  kontakty bezpośrednie i telefoniczne z pracownikami  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu w tym pracownikami emerytowanymi;

    V. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

    VI. Wymagane dokumenty:

    1. list motywacyjny – opatrzony własnoręcznym, odręcznym podpisem;
    2. życiorys – CV – z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej; 
    3. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej  się o zatrudnienie ze wskazaniem numeru telefonu kandydata;
    4. kserokopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzające wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, ukończone kursy, szkolenia, posiadane uprawnienia;
    5. kserokopie świadectw pracy (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem);
    6. oświadczenie kandydata o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
    7. oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu  z pełni praw publicznych;
    8. inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach;
    9. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych   w ofercie pracy.

    Ogloszenie_o_naborze_na_ksiegowego.doc

    Kwestionariusz_osobowy_na_ksiegowego.doc.doc

    Oswiadczenie.doc

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Ekonomicznych im.Eugeniusza Kwiatkowskiego
    ul. Żeromskiego 8
    27-600 Sandomierz
  • 15 832 35 41

Galeria zdjęć