Nawigacja

  • EUROPEJSKI „ EKONOMIK ”

    28 listopada 2024 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu odbyła się konferencja podsumowująca projekt „ Europejskie praktyki Twoją szansa na sukces zawodowy” realizowany w Ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach projektu „ Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów                                      i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” dofinansowany w proporcji 82,52% budżet środków europejskich i 17,48 % środków budżetu krajowego.

    Beneficjentem projektu była Iwona Korona – Smardz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu, partnerem zagranicznym była firma EuroMind w Maladze. Koordynatorem projektu była Magdalena Kubiak nauczyciel przedmiotów logistycznych.

    Głównym celem projektu było:

    - podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i innowacyjność praktyk kształcenia zawodowego,

    - rozwijanie międzynarodowego wymiaru edukacji,

    - doskonalenie umiejętności językowych uczniów,

    - rozwijanie aktywności obywatelskich,

    W projekcie wzięli udział uczniowie Technikum Logistycznego, Ekonomicznego, Informatycznego, Programistycznego i Grafiki i Poligrafii Cyfrowej oraz nauczyciele pełniący rolę opiekunów grup. Uczniowie odbyli 3- tygodniowe staże w słonecznej Maladze                                          w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych, centach magazynowych, spedycyjnych, informatycznych, firmach  reklamowych, drukarniach oraz w działach ekonomiczno – kadrowych.

    Celami szczegółowymi dla poszczególnych zawodów było:

    -   technik logistyk organizacja zadań magazynowych, dystrybucyjnych, transportowych, analiza stanów zapasów, obsługa zamówień, kompletacja zamówień, wykorzystanie systemów informacyjnych realizujących te procesy,

    - technik ekonomista sporządzanie dokumentów biurowych, prowadzenie działań marketingowych, rejestrowanie dokumentów biurowych, wykonywanie zadań administracyjnych, zarządzanie pocztą,

    - technik informatyk i programista konfigurowanie sprzętu komputerowego                                                          i oprogramowania, obsługa oprogramowania używanego w firmie, stosowanie technologii przetwarzania informatycznego, projektowanie i programowanie, usuwanie szkodliwych wirusów i programów,

    - technik grafiki i poligrafii cyfrowej wykonywanie statycznych i dynamicznych witryn internetowych, przygotowanie materiałów do obróbki wykończeniowej wydruków, obsługa drukujących maszyn cyfrowych,

    Aby sprostać wyzwaniu jakim był staż w Maladze uczniowie przed wyjazdem wzięli udział w obowiązkowych kursach z języka hiszpańskiego, angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych, kulturowych i szkoleniach bhp i pierwszej pomocy.

    Zagraniczna praktyka dla uczniów naszej szkoły to bardzo duże doświadczenie zawodowe na europejskim rynku pracy, które będzie bardzo pomocne w znalezieniu atrakcyjnej pracy w Polsce i za granicą. Ważnym elementem staży było również pogłębienie znajomości języka angielskiego zawodowego i języka hiszpańskiego oraz nabycie umiejętności swobodnego porozumiewania się, poznanie kultury Hiszpanii.            

    Dla szkoły udział w projekcie przyczynił się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego oraz wzmocnienie potencjału społecznego instytucji i uczestników kształcenia zawodowego w naszej szkole.

    Z dumą Dyrektor Iwona Korona – Smardz przyjęła słowa uznania dla naszych uczniów . Pracodawcy chwalili młodzież za obowiązkowość, punktualność, wysoką kulturę osobistą oraz pracowitość. Uczniowie Naszej Szkoły odbywający staż w Maladze godnie reprezentowali szkołę oraz nasze miasto Sandomierz.

    Nagrodą dla każdego uczestnika było otrzymanie następujących dokumentów:

    - Europass Mobilność

    - certyfikat odbycia stażu wydany w języku polskim i angielskim

    - certyfikat ukończenia zajęć przygotowawczych językowo –kulturowo – pedagogicznych

    - referencje wydane przez pracodawców

    Podczas pobytu w Maladze uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali zabytki i poznawali inną kulturę, uczestniczyli również w wycieczkach do Granady, Kordoby, Nerji, Marbelli.

    Dla wszystkich uczestników spędzony czas w Maladze był niezwykłą przygodą, która wzbogaciła ich nie tylko intelektualnie ale i duchowo.

     

    Magdalena Kubiak

    Koordynator projektu

  • Wycieczka integracyjna do Kielc

    Ten tydzień rozpoczął się fantastycznie!

    W poniedziałkowy poranek klasy IITG i III TE wraz z Wychowawcami i Opiekunem, Panią Elżbietą Jurą, brały udział w wycieczce integracyjnej do Kielc. Sens filmowy- kolejna część kultowych „Listów do M.” oraz kręgielnia to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowane zostały dla naszych uczniów.

    Zachęcamy do obejrzenia  fotorelacji.

  • Olimpiada SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA

    22 listopada 2024 roku w szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNEJ organizowanej przez Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny

    Cele olimpiady jest:

    a) zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego,

    b) upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki,

    c) poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka.

     

    Do Olimpiady przystąpiło 15 uczniów z klasy IV i V Technikum Logistycznego. Trzymamy kciuki za uczniów.

    Opiekunami uczniów były nauczycielki przedmiotów logistycznych Magdalena Kubiak i Monika Twardowska.

  • Mikołajkowy turniej piłki nożnej halowej dziewcząt

  • Konkurs o Patronie Szkoły

  • Tolerancja to harmonia różnorodności

     

    15 listopada społeczność naszej Szkoły zatrzymała się, by w Międzynarodowy Dzień Tolerancji spojrzeć na to, co nas różni i łączy, by próbować burzyć mury i budować "most różnorodności".

    Nauczyciele języków obcych, we współpracy z Samorządem Szkolnym zaplanowali i zorganizowali ciekawy Dzień Tolerancji w naszej Szkole. 

    Uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w konkursie językowo- graficznym na najciekawszą pracę graficzną w języku obcym, ilustrującą zagadnienie tolerancji "Be Yourself"

    Konkurs został rozstrzygnięty w dniu obchodów. 

    I miejsce zajął uczeń Adam Łazorczyk, II miejsce przyznano uczennicy Klaudii Krzemień, a III miejsce zajęła uczennica Weronika Koziarska.

    Wszystkie prace zostały pięknie wyeksponowane na auli szkolnej w formie wystawy.

    Uczniowie klas II i III obejrzeli film "Green Book", natomiast uczniowie klas pierwszych oraz klas III gr. uczestniczyli w warsztatach psychologicznych, prowadzonych przez pana psychologa Michała Damka. 

    Szkoła została w tym dniu udekorowana kolorowymi balonami, symbolizującymi różnorodność. 

    Uczniowie z Samorządu Szkolnego zmontowali również krótki filmik, w którym zadawali pytania uczniom i nauczycielom naszej Szkoły, wypowiadającym się na temat tolerancji i jej granic.

    Wszystkin bardzo dziękujemy za zorganizowanie Dnia Tolerancji i uczestnictwo.

  • Wycieczka : ściana wspinaczkowa

    Dnia 15 listopada klasa III informatyczna razem z klasą III fotograficzną razem z opiekunami Panią  Elżbietą Jura, Kazimierzem Nalepą oraz Patrycją Zięba -Kwasek wybrali  się na Ścianę Wspinaczkową do Tarnobrzega. Wrażeń i emocji  było bardzo dużo. A o to fotorelacja :

  • SIGG 2023

    SIGG to największy projekt edukacyjny, który w praktyczny, ale i bezpieczny sposób uczy inwestowania na giełdzie. Uczniowie biorą udział w SIGG w zespołach liczących od dwóch do czterech osób (pod opieką nauczyciela).
    Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych, Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi.

    W roku szkolnym 2024/2025 w Grze i Platformie Edukacyjnej z ZSE uczestniczą  82 zespoły

     i ponad 200 uczniów z następujących klas:

    • I TP – 9 zespołów
    • II TIE - 9 zespołów
    • II TL – 6 zespołów
    • II TF – 5 zespołów
    • II TP – 4 zespoły
    • II TG -6 zespołów
    • III TE – 5 zespołów
    • III TI – 4 zespoły
    • III TG – 3 zespoły
    • III TP – 9 zespołów
    • III TL – 1 zespół
    • IV TEP – 5 zespołów
    • IV TI  – 4 zespoły
    • IV TL  - 3 zespoły
    • V TE – 5 zespołów
    • V TI – 1 zespół
    • V TL -3 zespoły

    Opiekunami młodzieży są: Klaudia Gajek, Marzanna Granica, Małgorzata Krasoń,  Magdalena Kubiak, Teresa Zasadni, Paweł Bachowski i Jarosław Dziubiński.

     

    Pierwszy etap Gry trwa od 12 listopada 2024 do 17 stycznia 2025 roku.

    Udział w module edukacyjnym rozpoczął  się 12 listopada 2024 i potrwa  do 19 stycznia 2025 roku

    Formuła projektu obejmuje grę inwestycyjną realizowaną na bazie platformy GPWtr@der oraz moduł edukacyjny, w ramach którego młodzież szkolna zapoznaje się z zasadami działania giełdy oraz instrumentami giełdowymi. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji z wykorzystaniem dostępnych w grze instrumentów finansowych.. 

    Najlepsze w SIGG zespoły otrzymują atrakcyjne nagrody finansowe. Przewidziane są także nagrody finansowe i rzeczowe dla uczniów i całych klas z najlepszymi wynikami punktowymi w ramach modułu edukacyjnego SIGG.

  • Lekcja o Funduszach Europejskich

    Uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość IV", której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.  W ramach akcji zapoznali się z przedsiębiorczością startupową oraz możliwościami pozyskania wsparcia w tym obszarze, w szczególności z Funduszy Europejskich.  Wykonali w grupach uproszczony model biznesowy firmy. Na zakończenie otrzymali od organizatorów akcji drobne upominki.

  • XXXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

    Zawody I stopnia (szkolne) XXXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się 06 listopada 2024 roku w szkołach w całej Polsce. Miały charakter pisemny i składały się

    z trzech elementów:

    - trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru,

    - zadania z podstaw ekonomii,

    - pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXVIII OWE .

     

    Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej. Bieżąca odbywa się pod hasłem „Polska w Unii Europejskiej – bilans XX - lecia”. Z ZSE  w etapie szkolnym wzięło udział 22 uczniów z klas:

    • V TE – 8 uczniów,
    • IV TE  - 6 uczniów,
    • III TE – 4  uczniów,
    • II TE -  4 uczniów.

     

    Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

    Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.  Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, wspierane przez wielu Mecenasów i Partnerów.

    Opiekunem OWE jest Klaudia Gajek.

  • 11 listopada

     11 listopada w 106 rocznicę odzyskania niepodległości uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.30 mszą świętą za ojczyznę w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. Po mszy nastąpił przemarsz uczestników prowadzonych przez fundację kawaleryjską oraz szwadron Ułanów Jazłowickich, sandomierskie wojsko, policję, szkoły, poczty sztandarowe oraz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej przed pomnik  2 Pułku Piechoty Legionów i 4 Pułku Saperów na Cmentarzu Katedralnym, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. W uroczystościach tych ZSE w Sandomierzu reprezentowali Pani dyrektor Iwona Korona-Smardz, poczet sztandarowy oraz nauczyciele Pani Elżbieta Jura i Pan Kazimierz Nalepa.

  • PAŹDZIERNIKOWE ZMAGANIA LOGISTYKÓW W OLIMPIADACH LOGISTYCZNYCH

    W październiku w Naszej Szkole odbyły się dwie Olimpiady Logistyczne w których udział brali uczniowie klas IV i V Technikum Logistycznego.

    11.10.2024 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna z Wrocławia organizowaną przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, której Celem głównym  jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, pobudzanie ich twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia (kształcących na kierunkach Logistyka i/lub Transport) lub do wykonywania zawodu.

     

    25.10.2024 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna z Poznania organizowaną przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania.

    Cele Olimpiady jest:

    a) pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką logistyczną,

    b) ocena stopnia przyswojenia treści kształcenia zawartych w podstawach programowych zawodów technik logistyk i technik spedytor,

    c) poszerzenie wiedzy logistycznej w ramach nieobowiązkowej ścieżki edukacyjnej,

    d) wsparcie dydaktyki formami rywalizacji i rankingu wiedzy,

    e) motywowanie do kontynuacji kształcenia na studiach wyższych,

    f) wzmacnianie sylwetek uczestników olimpiady w procesach rekrutacji do pracy zawodowej oraz w ubieganiu się o kontynuację nauki w szkołach wyższych.

    TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH UCZNIÓW :) :) :)

  • Lekcja o Funduszach Europejskich

    Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej dla uczniów „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość IV", której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt zapoznaje uczniów z przedsiębiorczością startupową oraz możliwościami pozyskania wsparcia w tym obszarze, w szczególności z Funduszy Europejskich. Organizatorzy stawiają także na budowanie postaw przedsiębiorczych i promowanie korzyści związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Projekt ma zachęcić uczniów do samodzielności i kreatywności w planowaniu swojej ścieżki zawodowej.

    W akcji jako pierwsza wzięła udział klasa IV Technikum Ekonomicznego. Uczniowie poznali korzyści z prowadzenia własnej firmy. Nauczyli się również budować pierwszy, uproszczony model biznesowy.

  • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

    W dniu 7.11.2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu został zorganizowany Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców. W zawodach wzięło udział 13 drużyn.

    W ćwierćfinale zagrały drużyny z klas: 2TL, 2TIE, 1TL, 4TEP, 4TI, 3TI, 3TL oraz 4TL.

    Do półfinału awansowały klasy: 2TL, 4TEP, 3TI oraz 3TL.

    🏆 W meczu finałowym o zwycięstwo walczyły klasy : 4TEP i 3TI.

    I miejsce zajęła klasa 3TI 🥇

    II miejsce - klasa 4TEP 🥈

    III miejsce - klasa 2TL 🥉

    🏅 Zwycięska drużyna grała w składzie:

    Dawid Mroczkowski (kapitan), Olaf Gorycki, Kacper Gach, Artur Duda, Piotr Nowak, Tomasz Duma, Oskar Świstak.

    Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym.

    Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników 👏

    Wszystkim zawodnikom dziękujemy za uczestnictwo w turnieju. 🙂

    Zdjęcia wykonywali: Gabriel Łukawski 2 TG i Nikola Wojnar oraz Anna Biało z 2 TF

  • Dzień tolerancji

    Regulamin konkursu : Konkurs_regulamin

  • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego

  • Złota, polska jesień..

    Starówka sandomierska skąpana w październikowym słońcu. W tak pięknych okolicznościach przyrody ulicami miasta przeszedł barwny korowód legendarnych i historycznych bohaterów z dziejów Sandomierza. To już X edycja wspaniałego wydarzenia pt. "Żywe witryny i obrazy historii 2024". Podczas przedsięwzięcia towarzyszącemu odpustowi ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka, zgromadzeni mieszkańcy i turyści podziwiali dzieci i młodzież sandomierskich szkół, którzy wcielili się w związne z naszym miastem postaci. Nie mogło zabraknąć również i naszej szkoły. Uczennice klasy III Technikum ekonomicznego: Wiktoria Foremniak i Wiktoria Przywara prezentowały bohaterki: Karoliny Kraczkiewicz- pierwszej świeckiej nauczycielki oraz córki Eugeniusza Kwiatkowskiego- Hanny Kwiatkowskiej- Puche. W rolę patrona naszej szkoły wcielił się uczeń II klasy Technikum logistycznego- Ilia Reviakin.

    Opiekunkami młodzieży były panie: Magdalena Kawecka i Anna Bednarz- Wrona.

  • Dzień Edukacji Narodowej

  • Zajęcia projektowe z języka angielskiego

    Zajęcia projektowe z języka angielskiego udoskonalają wszystkie kompetencje językowe. Dużą wagę przywiązujemy do słuchania oryginalnych tekstów oraz mówienia. 
    Uczestnicy projektu korzystają również z nowoczesnych środków nauczania, angażując się w prace nad prezentacją. Samodzielne prezentacje uczniów dotyczą zagadnień kulturowych krajów anglojęzycznych.

    Central_Park_241010_135732_(1).pdf

    Melania_Dziorekprezentacja_central_park.pdf

    Prezentacja_Otylia_Mokrzys.pdf

  • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    "Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się i działają..."  (Janusz Korczak)

    7 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

    Dla wielu z nas to pierwsze demokratyczne doświadczenie. Bardzo ważne, bo budujące przekonanie, że jednostkowy głos ma znaczenie i przekłada się na realne zmiany.

    Przekazanie władzy w ręce nowego Samorządu Uczniowskiego nastąpi w piątek 11 października.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Ekonomicznych im.Eugeniusza Kwiatkowskiego
    ul. Żeromskiego 8
    27-600 Sandomierz
  • 15 832 35 41

Galeria zdjęć