Młodzież zakończyła już ostatni etap przygotowań przed stażem w Maladze. Koordynator ze strony partnera przeprowadził z młodzieżą rozmowy w języku angielskim, odbyło się spotkanie z rodzicami zostały podpisane wszystkie dokumenty niezbędne do odbycia stażu. Młodzież i opiekunowie już pakuje walizki i w sobotę wyląduje w słonecznej Maladze gdzie odbędą 3 - tygodniowy staż w firmach oraz zwiedzą Malagę, Kordobę i Grenadę. Życzymy im bardzo dużo wrażeń, nowych doświadczeń zawodowych i czekamy na relacje z ich pobytu :).
Uczniowie sandomierskich szkół średnich wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu!
Nie zabrakło również i naszej szkoły, a konkretnie uczniów klasy 2 TE, wraz z wychowawczynią, Panią Magdaleną Kawecką. W samo południe w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu odbyła się symulacja sprawy rozwodowej. Uczniowie mogli przyjrzeć się przebiegowi sprawy a nawet wziąć w niej czynny udział- uczennice Ania Binkiewicz i Marta Stylska wcieliły się w rolę świadków i składały zeznania.
Organizatorami przedsięwzięcia był Sąd Rejonowy w Sandomierzu oraz UJK W Kielcach.
Zakończyło się oststnie spotkanie w cyklu AKADEMI MŁODEGO LOGISTYKA w roku szkolnym 2023/2024 którego organizatorem była WSL w Poznaniu uczniowie klasy IV Technikum Logistycznego przez cały rok szkolny uczestniczyli w cyklu wykładów poświęconych tematyce magazynu i transportu. Uczniowie wypełnili test, który zaliczyli pozytywnie i otrzymają Certyfikat z WSL w Poznaniu.
GRATULUJEMY LOGISTYKOM
Uczniowie klasy czwartej kończą ostatni etap przygotowań przed stażem w Maladze w Hiszpanii. Uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego zawodowego, zajęć kulturowych, pedagogicznych, BHP i pierwszej pomocy oraz z zajęć z języka hiszpańskiego. Zajęcia te mają pomóc uczestnikom w odbyciu staży zawodowych w kierunkach kształcenia pierwsza grupa wyjeżdza do słonecznej Malagii już w czerwcu a kolejna w sierpniu.
21 maja 2024 r. uczniowie III klasy Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej pod opieką pani Krystyny Rzęsy i pani Anny Zając odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu.
Razem z przewodnikiem obejrzeli wystawę Artystów Ogólnopolskiego Pleneru malarskiego. Wystawa poplenerowa prezentuje obrazy, które zostały wykonane przez artystów różnymi technikami i w różnych stylach. Malarze uwiecznili na płótnach piękno pobliskiego miasta – Opatowa, w wiosennych barwach otaczającej go przyrody. Wystawa bardzo podobała się młodzieży.
Naszym kolejnym celem była wizyta w Domu Długosza, w którym znajduje się Muzeum Diecezjalne. To właśnie tu umieszczone są najważniejsze dla miasta przedmioty, takie jak np. akt lokacji Sandomierza, białe rękawiczki królowej Jadwigi, zabytkowe drewniane ołtarze i szopki czy też ,,księgi drzew”.Do wyprawy skłoniła nas również nowo otwarta wystawa "Bramy" prof. Wincentego Kućmy, wybitnego rzeźbiarza, rysownika, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.Wystawa wywarła na uczniach duże wrażenie.
Z pewnością było to doświadczenie, które zapamiętamy na długo.
W środowe przedpołudnie, 22.05 klasa 1TG wraz z opiekunami: Panią Krystyną Rzęsą i wychowawcą Panem Jarosławem Dziubińskim udała się do drukarni diecezjalnej, aby dowiedzieć się jak wygląda proces wykończeniowy druków. Zaprezentowane zostały poszczególne etapy tworzenia publikacji.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
Odbiór dyplomów i suplementów po egzaminie zawodowym dla absolwentów techników, którzy ukończyli szkołę 26 kwietnia 2024 r. odbędzie się 27 maja 2024 roku w sekretariacie szkoły od godziny 09.00 do godziny 14.00.
Serdecznie zapraszamy. Dyrekcja Szkoły
35 obrazów! tyle powstało na warsztatach malowania z Martą Lipowską!
Ogłaszamy więc konkurs. Wybierzcie reakcjami najlepszy obraz, 5 prac otrzyma nagrody! - głosowanie trwa do czwartku 23go do 21- o tej godzinie będą spisane reakcje. Od wtorku będzie można oglądac prace na żywo na auli szkolnej.
W kwietniu 2024 r. uczniowie klasy II TE pod opieką Pani Klaudii Gajek odwiedzili Urząd Skarbowy w Sandomierzu. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą i funkcjonowaniem instytucji podatkowej. W Sali konferencyjnej przyszli ekonomiści zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną urzędu oraz panie tam pracujące przekazały informacje dotyczące zmian w zakresie prawa podatkowego. Ważnym punktem wizyty była także prezentacja multimedialna o hazardzie. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu przeprowadzonego przez pracownice instytucji. Uczniowie z tej wizyty wynieśli cenną wiedzę i utwierdzili się w przekonaniu, że wybrali właściwy kierunek kształcenia.
3 maja 2024 r. będziemy obchodzić 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Młodzież podkreśliła patriotyczne znaczenie Święta okolicznościową gazetką.
Patriotyzm to:
- miłość do Ojczyzny i troska o środowisko;
- dbałość o ziemię, na której się mieszka;
- służba Ojczyźnie;
- działalność dla swojego kraju.
XXVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej zorganizowany był w tym roku pod patronatem Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski oraz Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
Materiał obejmował Księgę Sędziów i Dzieje Apostolskie.
Etap szkolny konkursu odbył się 14 marca 2024 r.
Na etapie diecezjalnym, 18 kwietnia 2024 r. reprezentował szkołę Jakub Gorczyca (1TL). Po egzaminie pisemnym, dogrywce i egzaminie ustnym nasz reprezentant wywalczył wysokie, VIII miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Gratulujemy Jakubowi posiadanej wiedzy i zakwalifikowania się do ścisłej czołówki uczestników konkursu.
Impreza odbyła się 23 kwietnia 2024 w godzinach: 9.00 - 13.00. Dziękujemy za przybycie !
,,Aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat”
Słowa flamandzkiego pisarza przyświecają pięknu, szlachetności i tak potrzebnej dziś światu dobroci. Stały się one mottem wydarzenia teatralnego, które miało miejsce 18 kwietnia 2024 roku.
Nasza szkoła zaangażowała się w ideę pomocy pod patronatem Unicefu. Jest to pomoc skierowana dla dzieci w kryzysie humanitarnym. Największym zagrożeniem dla ich bezpieczeństwa są wojny.
Od Strefy Gazy po Ukrainę, od Haiti po Sudan żyją dzieci, gdzie trwają konflikty zbrojne. Dzieci chorują, doświadczają głodu, odnoszą obrażenia, tracą rodziny i przyjaciół.
Trzęsienia ziemi w Syrii i południowej Turcji sprawiły, że każdy dzień jest dla ich mieszkańców walką o przetrwanie.
Podobnie jest w Ukrainie, gdzie nadal trwa wojna a dzieci doświadczają zła i przemocy.
W Afganistanie miało miejsce trzęsienie ziemi o dramatycznych konsekwencjach, podobnie w wyniku naturalnych katastrof w Maroku i Libii.
W strefie gazy setki dzieci zginęły lub zostały ranne na skutek eskalacji przemocy.
Demokratyczna Republika Konga jest krajem w którym naruszono w największym stopniu prawa dziecka.
W komedii kryminalnej w reżyserii Bożeny Kupis-Kucharskiej zatytułowanej ,,Czekoladki” wystąpiły - Anna Binkiewicz, Marta Stylska, Maria Cencek, Otylia Mokrzyś i Martyna Fernec.
Opiekę reżyserką sprawowały Małgorzata Bialousz i Marta Zeliaś.
Spektakl miał charakter charytatywny .Hojność Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i zaproszonych gości zostanie przekazana za pośrednictwem Unicefu Dzieciom, które mają prawo do życia w pokoju …do prawdziwego dzieciństwa.
Udowodniliśmy, że Dobro istnieje.
,,Jedna z dziesięciu osób, która spróbuje, uzależni się od niego, a co trzecia z tych, które się uzależnią umrze”. To zdanie zaczerpnięte z klinicznych i policyjnych statystyk, a wiszące jak widmo wyroku nad każdym sięgającym po narkotyk, pojawia się kilkakrotnie spektaklu niby refren. Nieprzypadkowo. Ta inscenizacja ma bowiem służyć przełamaniu stereotypu w myśleniu na ten temat.
A stereotyp jest następujący : ,,mnie się jakoś uda, a zresztą …. cóż tam statystyka, albo wyniki badań…”. A one są przerażające !
Dnia 18.04.2024r. klasa 2 Technikum informatycznego z wychowawcą Patrycją Ziębą i 2 technikum programistycznego z wychowawcą Magdaleną Mantchoff-Chomiak uczeniczyły w spektaklu „Pamiętnik narkomanki”.
Wstrząsająca historia dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową, a z detaliczną precyzją opisana w książce Barbary Rosiek ,,Pamiętnik narkomanki”, posłużyła do stworzenia postaci KOBIETY w tym scenicznym obrazie. Kolejne etapy choroby, aż po niemal ,,złoty”, czyli śmiertelny strzał, odmierzają rytm poszczególnych scen.
W dniu 15 kwietnia 2024 odbył się pierwszy dzień TYGODNIA LOGISTYCZNO - EKONOMICZNEGO. Na zapraszenie nauczycieli przedmiotów logistycznych odbyła się prelekcja właścicieli Agencji Celnej CELPOL z Sandomierza Pani Katarzyna i Pan Piotr Mendyk. Wykład dotyczył informacji z zakresu logistyki, transportu i spedycji.
We wtorek odbył się Międzyklasowy Konkurs Wiedzy Logistycznej. Uczniowie klasy I, II, III i IV Technikum Logistycznego zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi zagadnień logistycznych dostosowanych do ich wiedzy. Musieli wykazać się wiedzą na temat rodzajów opakowań, urządzeń wspomagających pracę magazynu, skrótów logistycznych, środków transportu bliskiego, środków transportu samochodowego oraz z umową AETR. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na tematy logistyczne rywalizacje klasowe były bardzo zacięte. W czwartek zostaną ogłoszone wyniki. Za wszystkich uczniów trzymamy kciuki.
W środę klasa II i IV Technikum Logistycznego odbyła wycieczkę na Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną Uczelni w szczególności ze Studiami Logistycznymi które oferuje uczelnia na specjalnościach zarządzanie logistyczne i projektowanie systemów logistycznych. Absolwenci tego kierunku wyposażeni są we wszechstronną i zaawansowaną wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, procesów zachodzących w logistycznym łańcuchu dostaw, logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji oraz recyklingu, infrastruktury logistycznej oraz procesów transportowych. Posiadają także umiejętności wykorzystania systemów informatycznych oraz technik inżynierskich przy rozwiązywaniu różnych problemów logistycznych.
Następnie ucznią został zaprezentowany Łazik Robot stworzony przez Uczelniany zespół Impuls, który zdobywa nagrody międzynarodowe. Następnie pojechaliśmy do Labolatorium Samochodowego gdzie mogliśmy zobaczyć jak przebiega diagnostyka i ocena stanu technicznego pojazdów samochodowych, badania i analiza zjawisk szybkozmiennych i badania zachowań kierowców w symulowanych sytuacjach drogowych.
18 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie uczniów klas ekonomicznych i logistycznych, w trakcie którego nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów za konkursy organizowane w ramach tygodnia ekonomiczno-logistycznego.
Oto laureaci konkursów ekonomicznych:
Konkurs na biznesplan:
I miejsce: Kamil Kominek, Dawid Uba z klasy IV technikum ekonomicznego
II miejsce: Maria Mazur, Patrycja Żuraw, Aleksandra Kawalec z klasy IV technikum ekonomicznego
III miejsce : Kinga Dobek, Daria Kwiecień, Julia Skrzypczak z klasy IV technikum ekonomicznego
Konkurs na filmik promujący technika ekonomistę:
I miejsce: Natalia Kukiełka, Julia Małys, Michał Bugalski, Jakub Szaniawski z klasy I technikum ekonomicznego
II miejsce: Bartosz Dorosiński, Karol Wójcicki z klasy IV technikum ekonomicznego
III miejsce: Patrycja Kutyła, Marta Stylska, Anna Binkiewicz z klasy II technikum ekonomicznego
Oto laureaci Konkursu wiedzy logistycznej:
Klasa I logistyczna:
I miejsce: Michał Lasek
II miejsce: Zuzanna Gara
III miejsce: Jakub Gorczyca
Klasa II logistyczna:
I miejsce: Mikołaj Paciura
II miejsce: Aneta Dąbrowska
III miejsce: Witold Maciąg
Klasa III logistyczna:
I miejsce: Mateusz Ufniarz
II miejsce: Justyna Wamej
III miejsce: Maja Rogowska
Klasa IV logistyczna:
I miejsce: Bartosz Forc
II miejsce: Karolina Fudala
III miejsce: Jan Tomala, Michał Rugieł
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i gratulujemy laureatom.