Czym jest rozkładówka? To dwie sąsiadujące ze sobą strony książki, gazety lub czasopisma.
Na lekcjach z przedmiotu PRZYGOTOWANIE PRAC GRAFICZNYCH DO DRUKU I PUBLIKACJI uczniowie klas II i III przygotowali projekt rozkładówki oraz okładki czasopisma w programie InDesign. Ćwiczenie pozwoliło nabyć umiejętności związane z dopasowaniem wielkości ramki tekstowej, przelewaniem tekstów, podziałem ramki na łamy, importowaniem i dopasowaniem grafiki, formatowaniem nagłówków i tekstu, dobieraniem kolorystyki.
W trakcie zajęć graficy przyswoili nowe pojęcia: adjustacja, zajawka, szpalta, pagina, dywiz. Ćwiczenie było pracochłonne, ale wszyscy wykonywali je z dużym zaangażowaniem. I tak powstało wiele ciekawych, indywidualnych projektów.
Tekst i zdjęcia zamieszczone w projektach pochodzą z zasobów internetu.
W piątek, 17.03 klasa I TE pod opieką wychowawczyni, pani Magdaleny Kaweckiej, wzięła udział w IV Kongresie Samorządów Uczniowskich. Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe, licznie przybyli uczniowie sandomierskim szkół, wysłuchali prelekcji osób związanych z naszym regionem. Gośćmi kongresu byli:
Justyna Gamoń-Wesołowska - organizatorka wydarzenia modowego "Nadwiślański Fashion Week",
Edward Loryś - sędzia Trybunału Stanu w stanie spoczynku,
Paweł Niedźwiedź - radca prawny, wicestarosta Powiatu Sandomierskiego.
Prelegenci w niezwykle interesujacy sposób przedstawili historie swej kariery zawodowej, opowiedzieli o jasnych i ciemnych stronach wykonywanych zawodów, a uczniowie wynieśli ze spotkania ogromną dawkę wiedzy.
Dnia 07.03.2023 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu został rozegrany Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W zawodach wzięło udział 13 drużyn reprezentujących swoje klasy.
Zwyciężyli chłopcy reprezentujący klasę I Technikum Logistyczne, drugie miejsce zajęła klasa IV Technikum Ekonomiczno-Programistyczne, trzecie miejsce klasa III Technikum Informatyczno-Programistyczne .
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Dnia 3 marca 2023 roku w Kielcach w Akademii Nauk Stosowanych im. Prof. Edwarda Lipińskiego odbył się etap okręgowy konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, realizowany przez Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa.
Każda szkoła reprezentowana była przez dwóch uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. Z Ekonomika uczestniczyli w konkursie:
Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielnie odpowiedzi na 35 pytań testowych, w tym 10 pytań o podwyższonym stopniu trudności, co oznacza pytania wielokrotnego wyboru. Dawid Uba zajął 5 miejsce w konkursie, a Kamil Kominek został wyróżniony.
Gratulacje i nagrody uczniom wręczyli zaproszeni goście: pan Jan Jóźwik - Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach, pani Ewa Pietraszek - przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, pan Tomasz Barański – Nadinspektor pracy OIP Kielce, pan Stanisław Golmento – główny specjalista OIP Kielce.
Opiekunem konkursu jest Klaudia Gajek.
Dnia 4 marca 2023 roku w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu odbyła się uroczysta gala z okazji wyborów Sandomierzanina 2022 Roku oraz Nadziei Sandomierza 2022 Roku. W zaszczytnym gronie nominowanych znalazła się uczennica z naszej szkoły Klaudia Grębowiec. Klaudia jest tegoroczną maturzystką, uczęszcza do klasy IV Technikum Logistycznego. Jest wzorową uczennicą, posiadającą od początku edukacji w naszej szkole 100% frekwencję. Laureatka olimpiad i wielu konkursów. Dodatkowo pracuje społecznie na rzecz drugiego człowieka.
Podczas uroczystości szczególne gratulacje Klaudii złożyli: Pan Paweł Niedźwiedź Wicestarosta Powiatu Sandomierskiego, Pan Marcin Marzec Burmistrz Miasta Sandomierz, Pan Marek Rożek Prezes Klubu Miłośników Sandomierza oraz Iwona Korona-Smardz Dyrektor szkoły.
W dniu 03.03.02023 odbył się II stopień zawodów VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej zorganizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na podstawie uzyskanych wyników do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV technikum logistycznego:
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życzymy powodzenia i czekamy na wyniki !
1 marca 2023 r. w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie z naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystość obyła się przy symbolicznej mogile pułkownika Antoniego Wiktorowskiego na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu.
Zapraszamy uczniów klas I i II technikum oraz klasy I Szkoły Branżowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu do udziału w konkursie profilaktycznym. Konkurs odbędzie się pod hasłem: „Nie dla papierosów i alkoholu – wyraź to poetycko”.
Prace należy składać do: pedagoga szkolnego, pedagoga specjalnego lub psychologa szkolnego do dnia 17 marca 2023 r.
Na uczniów, którzy wykażą się inwencją twórczą podczas pisania wierszy czekają atrakcyjne nagrody!
W bibliotece szkolnej są już dostępne do wypożyczenia podręczniki i zeszyty ćwiczeń do nauki języka polskiego dla obcokrajowców „Krok po kroku”.
Zaprezentuj zawód, który chciałbyś wykonywać w przyszłości i wygraj cenne nagrody. Zrób to sam lub z koleżanką czy kolegą z szkoły.
Jesteś uczniem szkoły podstawowej, przyjdź i dowiedz się o możliwościach wyboru nauki w zawodach w sandomierskich szkołach ponadpodstawowych. Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, przyjdź się dobrze bawić. Dobra zabawa gwarantowana!
Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej - to jeden z kierunków w naszej szkole.
Co będziesz na nim robił? Co Cię po nim czeka? To opowie uczeń naszej szkoły Filip Klimkiewicz, który wraz z Gabrielem Cyranem przez ferie przygotowali filmik promujący kierunek, na którym się uczą.
Brawo za zaangażowanie i świetny materiał!
Filmik promujący kierunek Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
„Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj” czyli Dzień Języka Ojczystego w Ekonomiku.
Coroczne święto - Dzień Języka Ojczystego obchodzone jest 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.
Język jest niezbędny do budowania relacji, zrozumienia i tolerancji. W naszej szkole królowała dziś wyjątkowa poprawność językowa, na którą zwracali uwagę nie tylko nauczyciele języka polskiego, ale cała społeczność uczniowska.
Na szkolnych korytarzach można było zatrzymać się na chwilę... aby z gazetek wyczytać polonistyczne ciekawostki, dotyczące naszego rodzimego języka.
Nasza polszczyzna nie jest łatwa i błędy zdarzają się każdemu. Aby, jak pisał Juliusz Słowacki ,,język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa...” warto dbać o poprawność, nie tylko dziś, ale każdego dnia.
Drugi semestr z języka angielskiego zaczęliśmy kreatywnie. Uczniowie klasy IV informatycznej stworzyli prace, wyszukując informacji na temat "Man made wonders".