• odowych. Organizatorem spotkania była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu we współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach Oddział Zamiejscowy w Sandomierzu reprezentowanym przez  p. wizytator Anetę Drypę oraz Starostwem Powiatowym w Sandomierzu z udziałem Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Sandomierskiego – dr Janusza Suszyny.

Spotkanie miało o charakter informacyjny. Program ujmował następujące obszary tematyczne:

• działania związane z wdrażaniem opracowanego Systemu Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2022/2023,
    • działania Hufca Pracy w Sandomierzu,
    • świętokrzyskie kalendarium na rzecz rozwoju systemu doradztwa zawodowego i sugestie do opracowania własnego planu działań dla każdej ze szkół.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół lub doradcy zawodowi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Powiatu Sandomierskiego. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu reprezentowała nauczycielka języka angielskiego będąca również doradcą zawodowym Pani Magdalena Mantchoff-Chomiak.

Celem spotkania  było przekazanie informacji dotyczącej skutecznej pomocy absolwentom szkół podstawowych w dalszych wyborach edukacyjno-zawodowych, zgodnych z ich osobowymi predyspozycjami oraz aktualnymi potrzebami rynku pracy. Zaprezentowane w trakcie szkolenia materiały informacyjne zostały udostępnione uczestnikom spotkania oraz umieszczone na stronie internetowej poradni.

Album fotograficzny

09.11.2023 15:11 | więcej »